Україна вперше очолила комісію зі збереження морської флори і фауни Антарктики «фото»

Україна вперше очолила комісію зі збереження морської флори і фауни Антарктики

До досліджень залучать і одеський криголам «Ноосфера».

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Головою Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики стане український дипломат, колишній посол у Чилі Віталій Цимбалюк. Він займатиме цю посаду до осені 2024 року. Україна вперше очолила Комісію з часу приєднання до цієї організації у 1994 році.

Чому це важливо для України? Насамперед це можливість відстоювати свої наукові та рибогосподарські інтереси в Антарктиці, – відзначили в Антарктичному центрі.

Україна представлена у Південному океані своїм рибальським флотом на двох видах промислу — іклачів та антарктичного крилю.

Слід зазначити, що у довоєнні часи вилов в Антарктиці українськими рибалками перевищував весь вилов риби в Чорному і Азовському морях, а також річках України. В умовах війни з росією промисел в Антарктиці залишається для нас єдиною можливістю забезпечити українців власною продукцією, – розповіли науковці.

Комісія займається питаннями захисту та контролю вилову морських живих ресурсів у полярному регіоні, адже Антарктика важлива не тільки для наукових досліджень, а й для рибного промислу. Зокрема, йдеться про збереження китів, тюленів, пінгвінів та інших мешканців Південного океану.

Раніше на USIonline.com

Одеська «Ноосфера» досліджує Антарктиду: є перші результати (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.