Одеська «Ноосфера» досліджує Антарктиду: є перші результати (фото) «фото»

Одеська «Ноосфера» досліджує Антарктиду: є перші результати (фото)

Поки росія розбирає свої криголами на запчастини, Україна використовує своє антарктичне судно для розвитку української науки.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Отримані перші результати морських геологічних досліджень, проведених цього року на українському науково-дослідному криголамі «Ноосфера». Під час рейсу з борту судна науковці взяли колонки донних відкладів у протоці Пенола, що відділяє архіпелаг Аргентинських островів (там знаходиться українська станція «Академік Вернадський») від Антарктичного півострова.

Українські вчені встановили, що з високою долею ймовірності від 25 до 18 тисяч років тому – під час максимального розвитку останнього льодовикового періоду – Аргентинський архіпелаг являв собою не окремі острови, а єдиний, доволі великий острів, – розповіли науковці.

 

Дослідження цих знахідок дозволить дізнатися, як змінювався клімат на планеті протягом тисячоліть. Такі знання мають не лише теоретичну користь, але й цілком практичну.

Берегова перехідна зона Антарктичного півострова та Південного океану є важливим елементом для розуміння глобальних закономірностей змін клімату. Адже будь-яке потепління клімату впливає як на берег та розташовані там льодовики, так і на температуру Південного океану. Так – через розуміння минулого – ця модель допоможе спрогнозувати майбутнє крижаного континенту, – стверджують вчені.

Нагадаємо, «Ноосфера» завершила свою експедицію ще навесні, але через війну не може повернутися до порту приписки — Одеси. Наразі криголам базується у Кейптауні (Південна Африка).

Раніше на USIonline.com

Боец Одесской мехбригады проехал полмира, чтобы попасть из Антарктиды на фронт (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.