Традицію приготування хліба на Одещині внесли до культурної спадщини України «фото»

Традицію приготування хліба на Одещині внесли до культурної спадщини України

Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України поповнився на один новий елемент.

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України, повідомляє Українська Служба Інформації.

«Традиція приготування та споживання обрядових хлібів до Дня Святого Георгія села Криничне» стала культурною спадщиною України.

Відповідний наказ щодо внесення традиції до елементів культурної спадщини 17 лютого 2023 року підписав міністр культури Олександр Ткаченко.

Виготовленням хліба займається старша з жінок в родині. Замішується хліб в маленькій кімнаті з піччю, яка, за необхідності, з вечора трохи топиться для підтримки потрібної температури. Замішується тісто y прикрашеному квітами деревʼяному кориті з додаванням солі та води. 3 тіста господиня робить пʼять хлібів: Боговіца (на честь Бога і св. Богородиці), Рангель (на честь св. Архангела Михаїла), Коровай (на честь св. Георгія) і дві Ушчарьки (символ свята), — розповіли в міністерстві.

Також в описі традиції йдеться про те, що о пʼятій годині дня кожна господиня приносить на колективну трапезу на вулиці обрядові хліби власного виготовлення, сковороду з Курбаном, зелену цибулю, часник (який досі не використовується в їжу) і вино. Їжа розкладається на столах, розміщених вздовж вулиці, за якими збираються всі мешканці вулиці.

Зазначимо, село Криничне розташоване у Болградському районі Одеської області. Традиція випікання пʼяти обрядових хлібів з одного замісу та святкового ритуалу їхнього вживання практикується майже 200 років болгарською етнічною меншиною.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі Потьомкінський хліб став Гетьманським

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.