Тенденції та виклики ринку праці на Одещині: манікюрши повернулися, чоловіки шукають роботу де потрібна сила «фото»

Тенденції та виклики ринку праці на Одещині: манікюрши повернулися, чоловіки шукають роботу де потрібна сила

В жовтні відбувся захід «Ринок праці під час війни», організований Європейською Бізнес Асоціацією, на якому був презентований доклад про стан ринку праці.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався заналітики ринку праці з презентації, яку склала керівниця напрямку OLX Робота та Послуги Марія Абдулліна.

Війна завдала величезних збитків українській економіці та залишила мільйони людей без роботи.

Кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних – безпрецедентно зросла. На початку війни бізнес розгубився, багато спеціалістів, особливо «жіночих» професій виїхали за кордон, тому на ринку праці був величезний попит на манікюрш, парикмахерок, продавчинь і т.п.

Але зараз ситуація стабілізувалася. Сталася релокація бізнесу, люди переселилися в більш безпечні місця країни. При цьому під час війни зросла й кількість людей з обмеженими можливостями.

Згідно зі статистикою, з початку великої війни року до вересня цього року ринок праці відновився на 92%.

Водночас відновився і попит та кількості вакансій, але здебільш на робітничі спеціальності.

До топ-10 робітничих спеціальностей за кількістю оголошень у вересні 2023 року увійшли: продавці, водії, різноробочі, кухарі, вантажники, швачки/кравці, продавці-консультанти, охоронці, баристи та прибиральники.

Згідно з дослідженням OLX Робота, найбільше відгуків у Одеській області від користувачів отримали вакансії на пошуки різноробочих, продавців, водіїв, вантажників, охоронців, продавців-консультантів, барист, кухарів, будівельників, швачок та кравців.

Якщо ми подивимося стосовно того, на які вакансії найбільше кандидатів відгукується, то побачимо, що високий відсоток зашито саме у спроби знайти підробіток до основного виду діяльності. Здебільшого це ті вакансії, які мають низький поріг входу в професію. Загальна тенденція інклюзивного працевлаштування зменшується: станом на сьогодні роботодавці мають в штаті всього 23% осіб з інвалідністю та 14% осіб зі статусом «учасник бойових дій».  Чим далі – тим більшим стає виклик щодо інтеграції осіб з інвалідністю, осіб зі статусом «учасник бойових дій» від початку повномасштабного вторгнення у ринок праці й суспільство в тому числі, – повідомила Марія Абдулліна.

У період з вересня 2021 року по вересень 2023, з урахуванням воєнного стану в країні, все ж можна простежити ріст зарплат в деяких галузях. Найбільший приріст заробітної плати простежується у сільському і лісовому господарстві та агробізнесі – зарплатня збільшилась на 4 250 гривень на місяць, охоронці стали отримувати більше приблизно на 4 800 гривень.

Що стосується зростання заробітних плат у регіональному розрізі, то на Одещині заробітна плата к осени цього року зросла в середньому на 2 тисячі гривень.

У період з лютого 2022 до вересня 2023 простежується зростання кількості відгуків на наявні вакансії у сфері робітників, зайнятих працею, на великих підприємствах. Відновлення попиту та кількості вакансій на професії «блакитних комірців” відбулось на 113%.

На Одещині кількість кандидатів на одну вакансію у період з лютого 2022 по вересень 2023 зросла на 10%.

Раніше на USIonline.com

Ринок праці: Одещина залишається у лідерах за кількістю вакансій

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.