Нові технології та ремонтні хаби: Резніков — про ВПК України та підтримку партнерів «фото»

Нові технології та ремонтні хаби: Резніков — про ВПК України та підтримку партнерів

У стані війни Україна працює над обороноздатністю та над шляхами розвитку галузі українського військово-промислового комплексу (ВПК). Наразі країна самостійно виробляє снаряди для деяких видів арткомплексів, переданих західними партнерами, а також працює над створенням нових технологій та інноваційних рішень на полі бою.

Про це розповів на брифінгу у Media Center Ukraine — Odesa міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, на сьогодні в Україні налагоджене виробництво 152 мм та 122 мм снарядів та 120 мм мін силами «Укроборонпрому». Однак є питання в нарощенні об’ємів.

Питання, тому що тут є багато складових. Я маю надію, що протягом декількох місяців вони реалістично збільшать свої об’єми. Зобов’язання вже є. Ми виправили їх вироби і вони працюють і будуть працювати на полі бою, – зазначив міністр оборони.

Станом на сьогодні виробництво 155-го калібру на сучасних платформах натівського стандарту налагодити поки що не вдалось. Але міністр додав, що є надія на те, що Україна продовжить отримувати ці боєприпаси через західних партнерів. Проте нещодавно Міноборони випустило українську артилерійську установку для 155-калібру під назвою «Богдана», вона вже пройшла випробування.

Якщо і далі буде відбуватись виробництво і розвиток цієї артилерійської установки для 155 міліметру артилерійської системи, то відповідно під неї буде налагоджене виробництво боєприпасів. Поки що від наших партнерів 155 калібру нам достатньо, – розповів Резніков.

Що стосується боєприпасів до систем залпового вогню HIMARS, F 270 або Mars II, то зараз їх виготовлення в Україні неможливе. Тому наразі військові користуються лише тим арсеналом, який поставляють партнери.

Наразі, за словами міністра, перед українським військово-промисловим комплексом стоять два основні виклики: перший, зазначив Резніков, це налагодження системи ремонту й обслуговування артсистем та військової техніки, мінометів, стрілецької зброї та іншого безпосередньо військовими за місцем перебування.

Сьогодні ми будуємо систему ремонту трирівневу. Перший, найпростіший ремонт, має відбуватися в військових частинах, в підрозділах та на полі бою. А для цього військові мають бути забезпечені необхідними запчастинами та обладнанням і відповідно інженерними технічними документами. А другий рівень – це ремонт середньої складності на українських підприємствах. Так званий важкий ремонт: комплектація агрегатів, можливо якась електроніка, – ми його будемо робити за межами України на підприємствах наших найближчих дружніх партнерів чи то в Польщі, чи то в Словаччині, чи то в Чехії, і вони готові, – розповів він.

Окрім того, наразі в Міноборони ведуть перемовини щодо створення виробничих ремонтно- обслуговуючих хабів за межами країни.

Другий виклик для ВПК, за словами Резнікова, – це створення нових технологій на полі бою. А саме повітряних, підводних та наземних безпілотників та інших нових видів озброєння.

Тому ми кажемо, що це майбутнє сучасних війн на Землі. Нажаль, маючи такого сусіда, ми маємо розуміння всіх ризиків та викликів, навіть після перемоги в цій війні. Тому сьогодні ми розвиваємо систему безпілотних дронів. А також так звані електронні горфи, або засоби контрборотьби з ворожими безпілотниками, – зазначив міністр.

Раніше на USIonline.com

Може бути важко. В Одеському гумштабі розповіли, як готуються до зими

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.