Сніговики та янголи для захисників: історія рукодільниці з Одещини (фото, відео)

Колекція 71-річної Варвари Гоцуляк налічує близько однієї тисячі сніговиків. Попри все жінка продовжує своє улюблене заняття та майструє фігурки для наших військових. Усі ляльки особливі, адже зроблені з любов'ю та молитвою.

В гостях у Варвари Гоцуляк побували кореспонденти Української Служби Інформації.

Більш детальніше дивіться у матеріалі Арсена Подосяна та Валерії Шаповалової.

Варвара Гоцуляк родом із Миколаївщини. Росла та виховувалась у домі-інтернаті, де її навчили рукоділлю. Дівчина закінчила медичне училище, переїхала до Чорноморська. Далі доля склалася важко – Варвара не охоче згадує про це. Після смерті старшого сина жінка дуже захворіла. Зараз має 3-ю групу інвалідності.

Свого часу, ще у 90-х роках, Варвара працювала у Чорноморську на судоремонтному заводі. І тоді, згадує, почался історія із сніговиками – на Новий рік вони із колегами дарували один одному такі іграшки.

Сніговик для Варвари – це символ не лише зими, а гарного настрою, радості та щастя.

З тих пір жінка їх колекціонує – наразі в неї вже близько тисячі екземплярів. Частину вона купила, інші зробила сама.

Варвара полюбляє рукоділля. Окрім сніговиків, робить ляльок, янголів, багато вишиває рушників та сорочок.

Під час війни рукодільниця підтримує наших захисників – робить для них особливих сніговиків та янголів. Іграшки з прапорцями, у жовто-блакитних костюмах, заряджені любов’ю та захистом.

Варвара говорить, що жодної роботи не починає без молитви – просить янгола зберегти життя наших воїнів, повернути їх додому живими та здоровими.

Іграшки захисникам відправляють волонтери.