Саботаж зернової угоди: до портів Великої Одеси прибуває все менше балкерів для зерна «фото»

Саботаж зернової угоди: до портів Великої Одеси прибуває все менше балкерів для зерна

У лютому на вхід до портів Великої Одеси Спільним координаційним центром у Стамбулі було проінспектовано тільки 71 судно, призначене під завантаження української агропродукції. Це на 17 одиниць менше, ніж у січні цього року.

Як повідомили у Міністерстві інфраструктури України, така негативна динаміка є наслідком системної деструктивної політики Росії, яка направлена на гальмування інспекції суден в територіальних водах Туреччини.

Всі сторони Спільного координаційного центру (СКЦ), в тому числі РФ, узгоджують проведення від 9 до 12 інспекцій на добу. Однак, російські інспектори без пояснення причин виконують не більше 6. Після цього російські інспектори припиняють роботи, унеможливлюючи роботу інспекторів Туреччини ООН та України, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, росіяни припиняють інспектування суден після 15:30, хоча їх офіційний робочий день відзначений та триває протягом світлового дня.

У Міністерстві наголошують, російська сторона затягує тривалість інспекції суден. Так, всупереч процедурам СКЦ росіяни вимагають перевірки суднових документів, які не мають жодного стосунку до предмету самої перевірки.

Всього в лютому проведено лише 149 інспекцій, тоді як в січні – 173, при запланованих 296. Тенденція щодо зменшення перевірок зберігається і в березні.

Через затягування процесу перевірки сформувалася стабільна черга суден (від 120 до 140), водночас такі дії РФ привели до проблеми дефіциту нового флоту під завантаження в українських портах.

Так, у середу, 15 березня, 86 суден, які прямують під завантаження, очікують інспекції в територіальних водах Туреччини.

В Міністерстві нагадали, що з 1 серпня 2022 року з портів Одещини 814 суден вивезли на експорт 24,4 млн т українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

У зв’язку з дефіцитом нового флоту та чергою суден експорт агропродукції «зерновим коридором» не перевищує 3,4 млн т на місяць, це при спроможності експортувати 6 млн т щомісяця.

Раніше на USIonline.com

«Зернова ініціатива»: росія знову намагається зірвати експорт з портів Великої Одеси

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.