Руйнуванню Каховської ГЕС сьогодні рік: це рукотворна екокатастрофа яку створила росія
6 червня 2023 російські загарбники підірвали Каховську ГЕС яку захопили в перший день повномасштабної російської збройної агресії 24 лютого 2022 року і невдовзі замінували.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Внаслідок потужних вибухів близько 2:50 ночі 6 червня була зруйнована гребля Каховської ГЕС – це остання (нижня) сходинка Дніпровського каскаду гідроелектростанцій. Понад 80 населених пунктів були затоплені. В зоні лиха опинилося близько 16 тисяч людей. Внаслідок цієї техногенної катастрофи 33 людини загинули. Ще 28 були поранені, серед них п’ятеро поліцейських. 158 осіб тоді зникли безвісти, місце перебування 64 із них встановили. Загинуло багато тварин, але сотні їх було воятовано волонтерами.
Як зазначають у ДСНС, загалом евакуювати вдалось близько трьох тисяч жителів Херсонщини. Часто під ворожими обстрілами, які не вщухали ні на день.
Це був свідомий і прорахований злочин – один із найбільших їхніх злочинів проти природи та людей усього нашого регіону. Навіть точну кількість загиблих зараз з’ясувати неможливо, бо наймасштабнішого удару зазнала окупована частина Херсонщини. Загалом постраждали щонайменше десятки тисяч людей, сотні тисяч залишилися без питної води. Були затоплені значні території України та знищене Каховське водосховище, яке забезпечувало, зокрема, стабільність роботи Запорізької атомної станції – найбільшої у Європі. Безпосередні наслідки цього злочину відчувалися навіть у сусідніх країнах нашого Чорноморського регіону, – йдеться у зверненні президента України.
Також він зазначив, що за рік вдалося ліквідувати частину наслідків російського теракту. Попереду – притягнення Росії до справедливої відповідальності за цей та інші злочини війни – свідомі російські удари по людях, по всьому живому.
Зазначимо, що масштабна екологічна катастрофа, спричинена руйнуванням греблі, є актом екоциду в разі зумисності дій. За міжнародним законодавством це є воєнним злочином, оскільки руйнування гребель прямо заборонено навіть у разі, якщо вони є військовими об’єктами.
Через 10 місяців після підриву ГЕС вчені зазначили, що негативні наслідки для природи не є настільки катастрофічними, як передбачалося. Однак те, що іноді природа здатна швидко відновлюватись, ніяк не впливає на факт екоцида і на те, що рашисти мають нести відповідальність за цей свій злочин, як і сотні тисячі інших злочинів в Україні.
Раніше на USIonline.com —
«Ми пережили окупацію, нас не лякає вода», – перший день у Херсоні після теракту (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.