Розмінування моря: міністр оборони Нідерландів приїхала до Одеси (відео, фото)

Одесу та Миколаїв відвідали два міністра оборони - Олексій Резніков і його колега з Нідерландів Кайса Оллонгрен. Говорили про тральщики, які передадуть Україні, щоб очистити наше море від російських мін.

Побували на брифінгу кореспонденти Української Служби Інформації.

Більш детально про це – у нашому відео.

Нідерланди активно допомагають Україні зброєю з перших днів повномасштабної війни. У тому числі морська держава надала легендарні «Гарпуни», частково завдяки яким звільнили острів Зміїний. Нідерланди допоможуть позбутися і наслідків війни, а саме морських мін, які зараз дрейфують у Чорному морі.

Ми готові надати два мінних тральщика, їх можна буде застосувати вже у 2025 році. У другій половині 2023 ми почнемо навчання українських військових, щоб вони могли опанувати ці суда, – розповіла міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Кайса Оллонгрен

Задача мінних тральщиків – знаходження та знешкодження мін, які знаходяться у воді.

Наразі нам вже передала два мінних тральщика Великобританія. Також пообіцяли Туреччина та Південна Корея, – розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

Олексій Резніков

Нагадаємо, що на початку війни росія замінувала Чорне море, за рік російські міни виносило на берег не тільки в Україні, а й наприклад в Румунії. В Одеській та Миколаївській областях це стало причиною загибелі декількох чоловік.

Під час провадження «Зернової ініціативи» море було частково разміновано у межах коридору. Але сотні мін продовжують дрейфувати у Чорному морі та несуть загрозу цивільному населенню.