Програмісти з Одеси виготовляють павербанки для бійців на фронті (фото) «фото»

Програмісти з Одеси виготовляють павербанки для бійців на фронті (фото)

Використані одноразові електронні цигарки та непрацюючі батареї ноутбуків переробляють у павербанки. Пристрої необхідні військовим на фронті.

Про це розповіли Гліб Варєшкін та Альберт Вірміні в ефірі «Українського радіо. Одеса».

Одеський програміст Гліб Варєшкін з командою виготовляє павербанки із використаних одноразових електронних цигарок. Разом з друзями Олександром і Анатолієм вони вже зробили понад 35 павербанків, які відправили на фронт. На один павербанк йде від 18 до 24 цигарок.

Світлина: Гліб Варєшкін / Instagram

До війни ми розбирали електронні цигарки й хотіли використовувати для підживлення аварійного світла. З початком війни подумали, як це можна використовувати для хлопців, і придумали робити павербанки, – розповів Гліб.

Мобільні батареї хлопці роблять в гаражі, який переобладнали в майстерню. Тут вони розбирають електронні цигарки, які надсилають люди, перевіряють кожен акумулятор на місткість, придатність до роботи і збирають павербанки. Для цього в майстерні є 3D-принтери — на них друкують корпуси для батарей.

Програміст Альберт Вірміні виготовляє павербанки з батарей від ноутбуків. Частину купує самостійно, частину – віддали люди. Корпуси для пристроїв виготовляє знайомий, у якого є 3D-принтер.

Потреба в павербанках, наскільки я розумію, є постійною. Їх гублять, їх можуть залишити на позиціях, коли потужні обстріли. Тобто фактично це витратний матеріал. Звісно, його ручне виготовлення це не зовсім економічно вигідна справа, але й війна — це економічно невигідний задум, – зазначає Альберт

Раніше на  USIonline.com

Автомобілі – розхідники на фронті: одеським захисникам потрібна допомога (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.