Постійна підтримка: одеський Гумштаб розповів про роботу у вересні (фото) «фото»

Постійна підтримка: одеський Гумштаб розповів про роботу у вересні (фото)

За місяць волонтери Одеського гуманітарного штабу роздали допомогу близько 70 тисячам українцям, з яких понад 26 тисяч – одесити. В організації вже почали готуватися до зими та забезпечили переселенцям Одеської області передачу теплих речей, ковдр та постільної білизні.

Про це повідомив голова Гуманітарного штабу при Одеській ОВА Олексій Чорний, звітуючи про роботу структури за вересень.

У штабі зменшилась кількість волонтерів, наразі це 130 осіб. За вересень в Гумштабі по районам Одеської області роздали 37 тис 240 зібраних харчових наборів, в які увійшли: борошно, рис, горох та сонячна олія, а також інші продукти.

Окрім того, цього місяця від донорів було отримано 362 палет гуманітарної допомоги (палет розміром 80 см на 1,2 м, вага 500 – 850 кг). Більше всього надходило вантажів з дитячими та гігієнічними товарами, а також з продуктами харчування.

Водночас, для транспортування гуманітарної допомоги Гумштаб залучив 84 вантажівок та 28 залізничних вагонів. Таким чином в Одеську область було доставлено 29 палет медичних засобів, усі вони були передані в лікарняні заклади регіону. Окрім того, за програмою «Сусіди» Одеса передала Миколаївській області ще 27 вантажівок гумдопомоги з понад 23 тис. продуктовими наборами.

Від UNICEF Гумштаб отримав ще 4 великі вантажівки з гумдопомогою із засобами гігієни та об’ємними баками для зберігання води.

Ми отримали баки для води по 500 літрів. Їх декілька сотень і ми розподіляємо їх між районами та між громадами. Вони так само підуть у колективні центри де проживають більше 20 осіб та для інтернатів, вони у нас запросили, де перебувають літні люди, будуть надані у геріатричні центри та у лікарні також, – розповів Олексій Чорний.

Зокрема, в міжнародній організації пообіцяли допомогти із облаштуванням та фінансуванням розміщення тимчасово переміщених осіб у зимовий період часу. Нагадаємо, саме цим питанням зараз активно займаються в Гумштабі . За даними волонтерів, цієї зими в Одесі та області очікується до 50 тисяч ВПО.

Ще одну домовленість було заключено з міжнародною організацією World Food Programme – волонтери планують зробити велику поставку партії продуктів харчування: а саме рису, олії, гороху, муки., які потім Гумштаб планує розділити на 200 тисяч продуктових наборів та роздати мешканцям регіону, які опинилися у скрутному становищі.

Програму очікували запускати в вересні, але запустимо тільки в жовтні, там буде велика кількість продовольства, яку ми отримуємо для громад. Ця тенденція, щодо зменшення гумдопомоги, стосується не тільки нас як штабу, а і всіх інших організацій, які працюють з донорами. Вже останні три місяці ми спостерігаємо зменшення об’ємів. Залишаються тільки великі системні організації у яких є бюджети і, які можуть планувати свою діяльність на рік вперед, вони залишаються основними партнерами Більша частина з них – це агенції ООН та й є невелика кількість інших донорів, – зазначив голова одеського Гумштабу.

Окрім цього, до волонтерів можна звернутися за допомогою у пошуку роботи та перекваліфікації. Так, нещодавно Гумштаб провів серію зустрічей із Міським центром зайнятості та Одеським центром професійно-технічної освіти. Відкритий розмовний клуб «Єдині» де всі охочуючи можуть покращити свої мовні навички. Зустрічі відбуваються раз на тиждень по суботах.

Робота волонтерів спрямована й на підтримку військових. Так, за вересень на передову були передані 4 тис. сухпайків, харчові і гігієнічні набори, спальники та намети, а також придбаний для бійців новенький Jeep Grand Cherokee.

Нагадаємо, в одеському Гумштабі продовжує працювати гаряча лінія «Ми на зв’язку» на яку можна звернутися з питаннями соціальних виплат, гумдопомоги, оплати комунальних послуг та дізнатись більше про роботу місцевих установ. Телефон для зв’язку: 0800 333 125.

Раніше на USIonline.com

Митрополит Епіфаній в Одесі: «Нас не знищити. Ми встоїмо» (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.