Митрополит Епіфаній в Одесі: «Нас не знищити. Ми встоїмо» (фото) «фото»

Митрополит Епіфаній в Одесі: «Нас не знищити. Ми встоїмо» (фото)

У п'ятницю, 7 жовтня, в Одесі побував предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. Його зустріч з одеситами стала справжньою проповіддю. Голова української церкви звернувся до людей зі словами, які зміцнили віру в правильності обраного шляху допомоги армії та всім, хто потребує допомоги.

На зустрічі побував кореспондент Української Служби Інформації.

Зустріч предстоятеля Православної церкви України (ПЦУ) з одеситами проходила в обласному Гуманітарному штабі Одеси, і тому значна частина її учасників – волонтери, які щодня організовують та надають допомогу тисячам людей. Значною мірою проповідь отця Епіфанія була звернена саме до волонтерів Гумштабу, але, без сумніву, – також і до всіх одеситів, небайдужих людей, які гостро переживають події нинішньої війни.

З коротким вступним словом до слухачів звернувся голова обласного Гумштабу Олексій Чорний. Після нього з промовою виступив митрополит Епіфаній. Він зазначив, що із різних запропонованих йому варіантів зустрічі вибрав спілкування з тими людьми, які зараз допомагають тисячам інших людей.

До війни, напевно, не всі розуміли, що таке благодійність. Але зараз, у годину випробувань, ми бачимо багато людей, які вирізняються своєю жертовністю. Багато мирян у довоєнний час не займалися благодійністю. Але з’ясувалося, що хтось має талант залучати допомогу із-за кордону, хтось допомагає у лікарнях, хтось їздить на передову. Наразі дуже великий спектр роботи для благодійності. І кожен робить свій внесок. І ми переконані, що перемога обов’язково буде на нашому боці. Бо Бог не дає людям більших випробувань, ніж вони можуть винести. Нині всім важко. Але є ті, кому важче за інших, – розповів Епіфаній.

Епіфаній та Олексій Чорний

Глава ПЦУ зазначив, що зараз йдеться про 7 місяців повномасштабного вторгнення, 8 років російсько-української війни, але він наголосив, що ця війна триває вже кілька століть. Додав, що ця війна має багато складових, будучи гібридною. Вона йде не лише на полі бою, а й у умах, душах людей. І на його думку, частку нашого покоління, ймовірно, випало поставити крапку в цій війні, раз і назавжди.

Зараз низка регіонів нашої країни звільнена, і ми віримо, що позбудемося окупантів повністю. Звісно, і після звільнення будуть випробування, бо ми маємо відновлювати все зруйноване. Тому що зруйновано дуже багато. Я бачив під Києвом села, зруйновані на 90%, – зазначив Епіфаній.

Епіфаній наголосив, що практично кожна парафія ПЦУ стала маленьким гуманітарним хабом, де люди збирають все необхідне, передають на схід, підтримують військових, вимушених переселенців.

Звичайно, ця зима буде тяжкою. Але якщо ми допомагатимемо один одному, ми пройдемо ці випробування. Ми молимося і просимо бога, щоб він і надалі був милосердним, і ці випробування пройшли, і ми вже займалися відновленням, – додав глава ПЦУ.

Людям потрібна підтримка, насамперед – духовна. Голова ПЦУ повідомив, що буває в шпиталях, наприклад був у Харкові, спілкувався з пораненими, доставленими з фронту, – хоча спілкуванням це назвати складно, бо бійці нещодавно після поранень, наркозу, – їм важко підтримувати розмову. Але їм необхідна підтримка, і необхідно надавати її бійцям.

Оскільки вони постраждали за кожного з нас. Я говорю про це всім. Їхній подвиг – ціна відносного миру, який ми маємо зараз, і в Одесі, зокрема. Але настане час, коли у нас буде утверджений справедливий мир. Не якийсь «мир», а саме справедливий. Тому що буває «мир» і в неволі, але ми бачили, що відбувається на окупованих територіях.
Бо коли була Буча, то казали, що це поодинокий випадок, створений окремим батальйоном. А зараз ми бачимо, що це система, яка покликана знищити нас як окрему націю. Але нас не знищити. Ми встоїмо. І ми не маємо права опускати руки. Так, ми люди, нам важко психологічно. Ми живемо у повномасштабній війні вже 7 місяців. Але ми маємо знати свою історію. Ми мали свою державу, короткий час. І свою автокефальну церкву. Ми їх загубили. А прийшли голодомори, які забрали десятки мільйонів життів. Тому та ціна, яку ми зараз платимо, можливо, вона і не така велика, якою може бути, якщо ми опустимо руки і ворог нас поневолить. Тоді будуть мільйони жертв. Ми бачимо, що вони чинять геноцид українського народу, – завершив промову предстоятель української церкви.