Гумштаб готується до зими: Одеса прийме до 50 тисяч переселенців (фото, відео)

Взимку Одеса та Одеська область можуть прийняти до 50 тисяч жителів з різних регіонів, в яких буде відсутнє опалення чи триватиме окупація.

Як готується область та місто до нової хвилі переселенців, у голови гуманітарного штабу при ОВА Олексія Чорного дізнавався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Майже 50 тисяч тимчасово переміщених українців переїдуть до Одеси і Одеської області – такі офіційні данні дає Офіс президента. Волонтери вже готуються до нової хвилі переселенців та намагаються організувати для гостей регіону всі умови.

Скоріш за все, це ті громадяни, які будуть проживати в населених пунктах, де неможливо буде налагодити систему опалення. Відповідно, щоб люди не замерзли, іх будуть евакуювати. Це стосується населених пунктів, які будуть під загрозою окупації, – зазначив голова гумштабу Олексій Чорний.

Обов’язкова евакуація

Частково евакуація буде обовязковою*, розповідає Олексій Чорний. В такому разі влада взяла на себе обов’язок повністю забезпечувати проживання та харчування людей.

Ми зараз розподіляємо по громадах теплі речі, жіночі, чоловічі, дитячі, ковдри, подушки та шукаємо колективні місця проживання. Працюємо з міжнародними місіями, щоб вони допомогли довести ці місця колективного проживання до житлового стану, – розповіла волонтер Координаційного гуманітарного штабу Одеської області Оксана Кузнєцова.

Оксана Кузнєцова

Як розповів Олексій Чорний, в умовах війни селити прибуваючих біженців на узбережжі небезпечно, та бази відпочинку не розраховані на опалення взимку, тому влада планує вирішити це питання за допомогою гуртожитків підприємств, лікарень та навчальних закладів.

Зараз йде пошук, вже близько половини місць знайдено. Створюється база і вони ставляться під резерв, саме для цієї евакуації. Також зараз розробляється програма по компенсації індивідуального житла з терміном на рік. Орендодавцю будуть давати гроші на рік вперед, – розповів волонтер.

Олексій Чорний

Так, минулого тижня команда гумштабу відвідала село Миколаївка Березівського району, де знайшла приміщення для проживання біженців. Його планують відкрити на базі колишньої школи-інтернату, який припинив працювати два роки тому. Після косметичного ремонту та деяких ремонтних робіт там, за словами волонтерів, зможуть надати прихисток 120 переселенцям.

Крім цього у них є амбулаторія та будинок для людей похилого віку, де можуть прийняти не так багато, але близько 6 осіб. Все ж таки дуже тішить, що громади дуже активно підключилися до цього проекту, – зазначила Кузнєцова.

Не залишилися осторонь і місцеві жителі Березівської громади – за словами волонтерів, багато хто запропонував переселенцям своє житло чи готовий прийняти їх до себе в домівки.

Крім житла, гумштаб допоможе біженцям знайти нове джерело доходу та роботу за фахом. В одеському центрі перепідготовки планують надати житло на п’ять місяців під час навчання.

Точної статистики немає, але здебільшого, за даними волонтерів, в Одесу та область переїхали біженці за сусідніх областей – Миколаївської та Херсонської; є у нашому місті і представники Луганської та Донецької областей.

*Примітка. У відео спікери говорять про примусову евакуацію. Однак, як уточнив кореспондент УСІ, йдеться саме про обов’язкову евакуацію, але не примусову. Насильно ніхто людей вивозити не буде.

Раніше на USIonline.com

З раритету в бойові позашляховики: в Аккермані модернізують авто для ЗСУ (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.