На Одещині припинили активні пошуки 10-річної дівчинки, яку віднесло в море

Дівчинка зникла під час відпочинку біля моря в селі Сичавка. За попередніми даними, вона разом із прабабусею купалася на стихійному пляжі, де купання заборонене. Через сильну течію дитину на надувному колі віднесло в море, а доросла не змогла її врятувати. Відтоді тривали масштабні пошуки за участі рятувальників і військових, однак тепер активну фазу операції згорнуто.

На Одещині припинили активні пошуки 10-річної дівчинки, яку віднесло в море
Фото: Головне управління ДСНС України в Одеській області

Інформацію про завершення активної фази пошуків підтвердила речниця ГУ ДСНС в Одеській області Марина Аверіна

За її словами, обстеження надводної акваторії та морського дна тривало протягом п’яти днів, однак результатів це не дало. Рятувальники припиняють пошуки у морі, однак можливий повітряний моніторинг за допомогою БпЛА.

Пошуки у морі на цій ділянці, додала Аверіна, несуть загрозу для  співробітників ДСНС через можливі воєнні дії. 

Нагадаємо, зникнення дитини сталося ввечері 19 червня. Поліція попередньо встановила, що 10-річна Софія перебувала у воді разом із прабабусею на небезпечній ділянці узбережжя, яка не призначена для купання. У якийсь момент сильна течія почала відносити дівчинку на надувному колі у відкрите море.

На фото: 10-річна Софія

Очевидці та прабабуся намагалися врятувати дитину, однак це не вдалося. Згодом військові ВМС знайшли лише її надувне коло, після чого розпочалися пошуково-рятувальні роботи.

Рятувальники наголошують, що пошуки проводилися у складних та небезпечних умовах, зокрема на стихійних пляжах із сильною течією, що створювало додатковий ризик для особового складу.

У ДСНС також нагадують про високий рівень небезпеки на узбережжі. Від початку року на Одещині вже зафіксовано щонайменше 11 випадків загибелі на воді, з них 3 — діти. Фахівці закликають не відвідувати несанкціоновані місця для купання та постійно контролювати дітей біля води, адже навіть коротка втрата уваги може мати трагічні наслідки.