Перший зерновий караван: як одесити з Ланжерона спостерігали за відправкою (фото) «фото»

Перший зерновий караван: як одесити з Ланжерона спостерігали за відправкою (фото)

З ранку одесити, що перебували у прибережній зоні в районі Ланжерона, стали свідками історичного моменту – їм пощастило спостерігати, як з Одеської затоки вперше з початку війни йде караван суден з українським зерном в іноземні порти.

Момент виходу суден із Одеської затоки зафіксувала кореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Навіть у воєнний час одесити не втрачають можливості провести час біля моря. Хтось займається йогою на свіжому повітрі, інші, як це заведено в Одесі, ловлять бичка і засмагають на сонці.

Сьогодні караван із зерновими змусив трохи відволіктися від повсякденної рутини – відпочиваючі, як і за старих часів, змогли спостерігати, як відходять судна з Одеської затоки.

Уточнимо – безпосередньо на цих знімках можна бачити, як судно Navi Star виходить з Одеського порту, а трохи пізніше у затоці воно зустрілося з Rojen та Polarnet, які вийшли з порту Чорноморська.

Судна та їхні екпажі перебували в українських портах з початку повномасштабної агресії росії проти України, тож практично стали заручниками ситуації.

Зазначимо, через українські морські порти, за оцінками аграріїв, може бути доставлено на експорт до 22 млн. тонн зернових. У той же час зараз у портах Одеської області залишається ще 13 суден із зерном, які очікують на відправку.

Нагадаємо, рано вранці 5 серпня з портів Великої Одеси вийшли балкери Navi Star, Rojen і Polarnet, на борти яких завантажено близько 57 тис. тонн української кукурудзи. Судна прямують до Туреччини, Великобританії та Ірландії.

Раніше на USIonline.com

З портів Великої Одеси вийшов перший караван з 3 суден з українським зерном

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.