Перші кораблі з українським зерном очікують у Туреччині вже 3 серпня «фото»

Перші кораблі з українським зерном очікують у Туреччині вже 3 серпня

Першою зупинкою кораблів з українським зерном буде Стамбул. Кораблі будуть відстежуватися безпілотниками та супутниками з моменту їх відправлення.

Про це повідомило CNN Turk.

Запрацював план “зернового коридору”, який був реалізований з ініціативи Туреччини. Після відкриття Спільного координаційного центру в Стамбулі надійшла новина про завантаження першого судна. У конвої вийдуть 16 кораблів. Очікується, що перше судно, яке прибуде з українських портів, буде в територіальних водах Туреччини 3 серпня, – пише ЗМІ.

Представники ООН заявили, що час подорожі судна до Сомалі може тривати до півтора місяців.

Раніше міністерство закордонних справ України відреагувало на заклик американського конгресмена Республіканської партії Вікторії Спартц призупинити “зернову угоду”. Дипломати заявили, що Україна не брала б участі в домовленостях, якби не була впевнена в здатності захистити південь від атак із Чорного моря.

Станом на вечір 29 липня було відомо, що морські порти “Одеса” та “Чорноморськ” уже завантажили зерно на 17 суден, з яких десять готові до відправлення. Також 29 липня Одесу відвідали посли країн “Великої сімки” та Туреччини, а також президент Володимир Зеленський.

 

Раніше на  USIonline.com

Президент Зеленський приїхав до Одещини (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.