Президент Зеленський приїхав до Одещини (фото, відео) «фото»

Президент Зеленський приїхав до Одещини (фото, відео)

Голова держави проконтролює виконання угоди з експорту українського зерна.

Про це повідомив сам президент у своєму Telegram-каналі.

Чекаємо сигналів від наших партнерів щодо початку транспортування, – написав Володимир Зеленський.

Голова держави наголосив, що для України важливо залишатися гарантом світової харчової безпеки.

Поки хтось, блокуючи Чорне море, забирає життя в інших держав, ми даємо їм змогу вижити, – відзначив Зеленський.

Нагадаємо, контролювати виконання угоди про експорт українського зерна до Одеси прибули посли країн G7 та Туреччини.

Завантаження відбулося в Морському торговельному порту «Чорноморськ».

Перший корабель завантажується з початку війни. Це турецьке судно. Це свідчить про те, що порт почав працювати, – сказав президент.

За його словами, експорт збіжжя почнеться з відправлення кількох кораблів, які були завантажені, але не змогли вирушити в рейс через початок війни.

Як зазначив Володимир Зеленський, Україна чекає від партнерів – представників Організації Об’єднаних Націй і Туреччини – на відповідні сигнали щодо початку транспортування зерна. Експорт може розпочатися найближчими днями.

Наша сторона повністю готова. Всі сигнали ми передали партнерам – ООН і Туреччині, і наші військові гарантують безпекову ситуацію. Міністр інфраструктури перебуває на прямому зв’язку з турецькою стороною та ООН, чекаємо від них сигналу, що можна починати, – розповів президент.

Володимир Зеленський переконаний, що розблокування експорту українського зерна дасть змогу уникнути дефіциту продуктів, а також голоду та політичного хаосу в країнах, які потребують харчової продукції.

Для нас важливо, щоб Україна залишалася гарантом світової продовольчої безпеки, – наголосив він.

Разом з главою держави з процесом завантаження зерна ознайомилися представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, зокрема Посол Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк, Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, Посол Італії П’єр Франческо Дзадзо, Посол Канади Лариса Ґаладза, Посол Федеративної Республіки Німеччина Анка Фельдгузен, заступник глави представництва ЄС Ремі Дюфло, координатор системи ООН Оснат Лубрані.

Президент також провів зустріч з представниками дипломатичного корпусу, під час якої було обговорено питання експорту зерна та міжнародну підтримку України.

Раніше на USIonline.com

Експорт українського зерна: в Одесу прибули посли країн G7

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.