Перлини архітектури Одеси та захист пам’яток ЮНЕСКО: чи на часі сьогодні відновлювати зруйноване (відео)

Після виходу РФ з зернової угоди російські війська збільшили кількість обстрілів півдня України, зокрема Одеси. Під удари окупантів потрапили й перлини архітектури, старовинні пам'ятки в історичному центрі міста, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО.

Кореспондент Української Служби Інформації запитав у одеситів та мешканців міста чи бачать вони процес відновлення та реставрації частково зруйнованих  російськими обстрілами архітектурних пам’яток Одеси.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

Одесити ще не оговталися від шоку після потужних обстрілів росіян центральної частини міста – в страшні ночі постраждали люди та їх будинки, а також 29 пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення, 8 з них перебувають під захистом ЮНЕСКО. У місті були пошкоджені: Одеські археологічний та літературний музеї,  Художній та  Морський музеї, Церква Святого Миколая, Спасо-Преображенський собор. Найбільших пошкоджень отримав Будинок вчених – одна з найкрасивіших будівель Одеси.

Фахівці вже зробили оцінку руйнувань, почалась відбудова частково зруйнованого Спасо-Преображенського собору. За цими подіями спостерігає вся Одеса, заначила місцева мешканка Марина.

Буквально вчора була у центрі, проходила повз собор, та побачила, що вже не так страшно, як було. Все робиться, все відновлюється. Одеса – розумниця, – поділилася одеситка.

Читала, що там Італія збирається доєднатися до відновлення. Сподіваюсь, що відновлять, не можуть не відновити, – зазначила Неля.

Проте, є й інша сторона медалі – відновлення житлових будинків, які є пам’ятками архітектури в першу чергу залежить від міської влади, впевнені одесити .Складність процесу їх ремонту, зокрема полягає й в тому, що всі кроки документально затягуються через обстеження різних комісій, до того ж люди не можуть самостійно розпочати роботи з відбудови чи реконструкції без згоди відповідних органів, навіть прибрати будівельне сміття.

Від нас нічого не залежить, тільки від влади. Бачу , що щось інше відновлюється, але не центр Одеси, – додав  одесит Юрій.

Те, що я знаю, все дуже сумно та печально. Нікому це не потрібно, результата не буде. Якщо щось робиться, всі чекають якихось грошей, для того, щоб це відреставрувати. Тому що за свій рахунок ніхто не хоче робити, все чекають на гранти, щоб відновити пам’ятки. Також треба враховувати що є процес фіксування воєнних злочинів та він теж займає якийсь час, не малий, – зазначив місцевий мешканець Павло.

Раніше на USIonline.com

Падіння стелі в Одеському археологічному музеї може бути ознакою пришвидшення руйнування будівлі (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.