Падіння стелі в Одеському археологічному музеї може бути ознакою пришвидшення руйнування будівлі (фото) «фото»

Падіння стелі в Одеському археологічному музеї може бути ознакою пришвидшення руйнування будівлі (фото)

В одному з приміщень Одеського археологічного музею обвалилася частина стелі. Це сталося у вівторок 5 вересня, коли вже деякий час Одеса не ставала мішенню обстрілів російських терористів. У музеї вважають, що цей випадок є ознакою процесу руйнування будівлі, що посилюється.

Кореспондент Української Служби Інформації побував на місці руйнування в ОАМ.

Як вже повідомляла УСІ, музей закритий для відвідувань, але робота у ньому продовжується. З початку воєнних дій співробітники музею зосередили свою роботу на збереженні нашої колекції.

Але під загрозою була й сама будівля музею. Він побудований у другій половині 19 сторіччя і є пам’яткою архітектури, як і багато інших історичних будівель нашого міста він знаходить не в найкращому стані та давно потребує реконструкції, зазначила у розмові з кореспондентом УСІ завідуюча відділом експозиції Одеського археологічного музею НАНУ Оксана Грицюта.

Існувала ймовірність, що воєнні дії можуть завдати шкоди. Кожен вибух або проліт ворожої ракети відчувався дуже сильно. Це вже шкодило музею. Влітку центр міста піддався масованому ракетному обстрілу, після якого появились явні ознаки пошкоджень, були вибиті вікна, у деяких приміщеннях перекосило двері, в деяких місцях впала штукатурка, почали розповсюджуватись тріщини. З плином часу з’ясувалось, що стрес від вибухів, отриманий будівлею запустив більш інтенсивний процес руйнації, – розповіла науковиця.

Як наслідок у науковій кімнаті музею обвалилась частина стелі і дивлячись на стан стелі, працівники музею побоюються, що цей процес подовжиться. Крім того, наразі невідомо, які ще зрушення отримала будівля.

У випадку музею можна сказати, що це бомба уповільненої дії, і можливо вона запустила руйнівний процес, зупинити який буде важко. Зараз керівництво музею працює з представниками ЮНЕСКО щоб запобігти катастрофі, – каже Оксана Грицюта.

Будівля знаходиться у зоні ЮНЕСКО та отримала у 2022 році значок Blue Shield.

Раніше на USIonline.com

Через пошкодження музеїв в Одесі Мінкульт звернеться до ЮНЕСКО (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.