Школи у лікарнях? Як не втратити шанс на освіту, попри хворобу «фото»

Школи у лікарнях? Як не втратити шанс на освіту, попри хворобу

Чи знали Ви, що 96% важкохворих українських школярів не отримують ніякої освіти в лікарнях? Здебільшого йдеться про дітей з діагнозами СНІД, рак, туберкульоз, патологіями хребта і нервової системи, психічними розладами. Потрапляючи на стаціонар, діти опиняються в певній ізоляції — без необхідних знань та спілкування.

В ідеальних умовах за кожною лікарнею має бути закріплена найближча школа. Звідти за потребою направляється підготовлений педагогічний працівник, а батьки обирають зручну форму навчання.

Школи при лікарнях — це не тільки про освіту. Це насамперед про одужання. Уроки та спілкування дозволяють відволікатися від хвороби та полегшують подальшу адаптацію у школі.

На жаль, так лише на папері. У реальності, далеко не всі українські педагоги готові до такого викладання, а освітніми послугами охоплено лише 4% дітей на тривалому лікуванні.

Чи займається цим питанням хтось в країні?

На державному рівні —  номінально. І це підтверджує відсутність будь-якої статистики. Облік таких дітей не ведеться ані МОЗ, ані МОН, а усі цифри нам з помічниками довелось збирати по всій країні майже три місяці.

Є проєкти, що виникли з ініціативи громадських активістів. Наприклад, у 2016 році волонтери успішно запустили “Школу Супергероїв”. У різних містах України при лікарнях почали з’являтися школи, де можуть навчатися хворі діти. Програма уроків відповідає офіційній, але методика викладання враховує режим лікарні та стан дитини. Вчителі ж проходять спеціальну підготовку.

Очевидно, що без змін це все залишатиметься історіями про подвиги окремих громадських організацій. Проблема навчання школярів на стаціонарі перезріла, а час змінювати ситуацію давно настав. І насправді тут не треба нічого вигадувати, а якісно врегулювати питання на державному рівні.

Обговорюватимемо це на найближчому засіданні Комітету освіти та науки. Розраховую, що нам вдасться ініціювати зміни у цьому напрямку, інакше, ситуація, коли понад 30 тисяч важкохворих українських школярів залишатимуться в освітній ізоляції, на жаль, буде нормою.