Омбудсменка рф «всиновила» дитину, викрадену в Маріуполі. МЗС заявило протест «фото»

Омбудсменка рф «всиновила» дитину, викрадену в Маріуполі. МЗС заявило протест

Після того, як уповноважена при президенті росії з прав дитини Львова-Бєлова заявила, що «всиновила» вивезену дитину з Маріуполя, Міністерство закордонних справ України просить правоохоронні органи відкрити справу проти неї.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

Уповноважена при президенті росії з прав дитини Марія Львова-Бєлова заявила, що всиновила вивезену з Маріуполя українську дитину. У відповідь на це на доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби МЗС України ініціює перед правоохоронними органами України відкриття справи проти російської громадянки Львової-Бєлової, в діях якої вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

Вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України в Росію та подальше їхнє всиновлення з боку російських громадян грубо порушують законодавство України, а також Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, яка передбачає зобов’язання держави-окупанта не змінювати громадянського статусу дітей, і Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року, – йдеться у заяві.

МЗС також закликало міжнародну спільноту рішуче засудити злочини Росії та її посадовців проти дітей, які тривають на тимчасово окупованих українських територіях.

Раніше на USIonline.com

В Одесі у наступному році планують виділити 43 млн на соцзахист військових

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.