В Одесі у наступному році планують виділити 43 млн на соцзахист військових «фото»

В Одесі у наступному році планують виділити 43 млн на соцзахист військових

У 2023 році в Одесі планують запустити нову соціальну програму для військовослужбовців та їх родин.

Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Одеської міської ради.

Загалом доходи Одеської міської територіальної громади у 2023 році за планом складуть 10 млрд 529 млн грн. Видатки — 10 млрд 311 млн грн.

В цьому році ми перерахували до державного бюджету лише 53 млн грн реверсної дотації із запланованих 388 млн грн. Також у бюджеті 2023 року не передбачена освітня субвенція, оскільки Мінестерство освіти, враховуючи міжрегіональну міграцію, показники ще не розрахувало. Це буде внесенння змін чи в прийнятий державний бюджет, чи це буде постановою Кабміну, — підкреслила директор Департаменту фінансів Одеської міської ради Світлана Бедрега.

Основними джерелами доходу залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок і плата за землю.

У 2022 році ми не виконуємо планові показники по платі за землю. Втрати від надання пільг по земельному податку склали майже 350 млн грн. Тоді як планова цифра складала 735 млн. Майже 50% від загально річної суми — це надання пільг. Також 152 млн з 350 млн — це пільги, які надають військовим формуванням, — додала Світлана Бедрега.

У 2023 році видатки, які спрямують на заходи з територіальної оборони, складуть 126,4 млн грн.

Також орієнтовно 43 млн грн планують виділити на соціальний захист військовослужбовців та їх сімей. Послуги з психологічної реабілітації військових у середньому розмірі складають понад 16 тис. грн. Всього на це планується виділити 6 млн грн.

Зазначимо, остаточно бюджет мають затвердити на сесії міської ради.