Одесу відвідали голови МЗС України, Литви й Ірландії: про що говорили (фото) «фото»

Одесу відвідали голови МЗС України, Литви й Ірландії: про що говорили (фото)

Головною темою переговорів стала безпека — як військова, так і продовольча.

На брифінгу керівників дипломатичних відомств трьох країн побували кореспонденти Української Служби Інформації.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Одесу невипадково обрали для проведення переговорів.

Сьогодні ми недарма провели переговори саме тут – і з точки зору функціонування зернового коридору, і з точки зору зміцнення Військово-морських сил України і з точки зору гарантування безпеки для України, – відзначив він.

Дмитро Кулеба

Кулеба розповів, що обговорив з колегами експорт зерна з одеських портів, постачання зброї Україні — в тому числі для українських ВМС, які захищають Одесу. Також говорили про надання міжнародних гарантій безпеки для нашої країни і необхідність притягнення до відповідальності керівництва РФ через агресію проти України.

Звернувся міністр і до одеситів.

І я, і мої колеги налаштовані на те, щоби зробити все від нас залежне, аби Одеський морський порт запрацював на повну потужність, аби розблокувати торговельні можливості України, – запевнив він.

Міністр оборони і закордонних справ Ірландії Саймон Ковні відзначив, що його країна надасть Україні 55 млн євро допомоги, а також виділить 3 млн євро Міжнародному кримінальному суду для допомоги у розслідуванні воєнних злочинів росіян в Україні. Ковні пообіцяв, що Ірландія підтримуватиме Україну поки триває війна і згодом — під час відбудови. Зокрема, у Дубліні хочуть бачити Україну повноправною учасницею ЄС.

Зараз захищаються ті цінності, які й тримають докупи Європейський Союз, – наголосив міністр.

Саймон Ковні також висловив побажання повернутися до Одеси, коли не буде повітряних тривог і місто житиме нормальним життям.

Саймон Ковні

У свою чергу, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс розповів, що люди у його країні дуже радіють кожному успіху ЗСУ. За його словами, Литва передасть українським захисникам дві партії БТРів. Ландсбергіс також торкнувся теми ядерного шантажу Росією решти світу. На його думку, єдиний спосіб відновити безпеку на Запорізькій АЕС — вивести звідти окупаційні російські війська.

Габріелюс Ландсбергіс

Відзначимо, що високих гостей в Одесі двічі застала повітряна тривога. Перший раз — коли вони оглядали судно, що перевозить зерно, другий — у будівлі морвокзалу.

Раніше на  USIonline.com

Одесу відвідали поважні гості з Британії: про що говорили (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.