Одесу відвідали поважні гості з Британії: про що говорили (фото)
У місті відбулася панельна дискусія «Наслідки російської агресії на всесвітню продовольчу безпеку».
Захід відвідала кореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
На зустрічі обговорили проблеми аграрного сектору Одещини, гуманітарну підтримку від Всесвітньої продовольчої програми ООН та шляхи вирішення міжнародної продовольчої кризи.
Протидію продовольчому шантажу рф українські фахівці обговорили з представниками офісу Всесвітньої продовольчої програми, а також — з делегатами британського парламенту. Серед останніх — і колишній міністр зі справ громадянського суспільства Сполученого Королівства, відомий філантроп Брукс Ньюмарк. З початку повномасштабної війни він вже вдруге відвідує наш регіон, а очолюваний ним фонд налаштований і надалі допомагати Україні в цілому і Одещині зокрема.
Філантроп Брукс Ньюмарк
Ньюмарк досить обережно оцінює перспективи вирішення міжнародної продовольчої кризи, адже, за його словами, довіряти Росії неможна.
Одеса була під ракетним обстрілом. І єдина людина, яка обстрілювала Одесу ракетами — це Путін. Ми маємо продовжувати обвинувачувати Путіна в тому, що він краде у решти світу українське зерно, – наголосив британський політик.
З українського боку у дискусії прийняли участь представники Верховної і обласної рад, аграрного сектору, логістики, а також Агенції регіонального розвитку при ОВА, яка, власне, і виступила організаторам заходу. Представники Одещини мають свій погляд на ситуацію і поділилися ним з іноземними гостями.
У нас досить ресурсний регіон, і підтримка з Європи іноді не така раціональна. Передання продукції, яка і так виробляється у нас, займає багато часу, створює навантаження на логістику. Тому краще робити трошки по-іншому: ми пропонуємо закупати у наших виробників. Це і можливість підняти економіку під час гуманітарної кризи, це і робочі місця, і навантаження на логістику не буде, – розповіла кореспонденту УСІ Олена Іванова, керівниця відділу по взаємодії з районами і громадами Агенції регіонального розвитку.
Також на зустрічі обговорили залучення британських партнерів до амбітних проектів у регіоні, зокрема, в агросекторі, створення індустріальних парків тощо.
Всі пропозиції української сторони, озвучені під час дискусії, обіцяють передати уряду Британії.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.