Одеські підприємці роблять «сухий» борщ для фронту: потрібна допомога (фото, відео)

Одесити намагаються передати українським військовим не лише смачну страву, а й частину домашнього затишку та сімейного тепла.

Детальніше про це кореспондентам Української Служби Інформації розповіла підприємиця Ольга Бєлєнко.

Ольга Бєлєнко

Команда кухарів одеського кафе Atelier на чолі із Ольгою Бєлєнко готують смачні страви для наших захисників. Одесити виробляють т. з. «суху» їжу у пакетах – борщ, ячну і гречану каші із овочами та куркою, банош.

Ольга розповідає, що ідея виникла ще влітку 2022 року. На той час вона хотіла замовити подібну їжу в іншій організації. Однак через велике навантаження замовлення довелося чекати 1,5 місяці.

Зрозумівши, що на це є велика потреба, Ольга Беленко вирішила зайнятися такою справою самостійно. Пробну партію готували у власному кафе. А коли зрозуміли, що виходить смачно – військові задоволені, то вирішили справу розширити.

Для сушіння їжі Ольга придбала дегідратор. З часом до проєкту приєдналася громадська організація «Культура демократії», яка допомогла знайти окреме приміщення для роботи.

Наші хлопці дуже задоволені борщем. Це справжній домашній мамин борщик із сметаною. Це не тільки смак. Це – частинка сімейного затишку. Готувати його дуже зручно. Можно у пакет залити окріп, зачекати 10 хвилин і готово, – розповідає Ольга.

Відзначимо, що борщ готують за рецептурою шеф-кухаря Романа Дмитренка.

Наразі ініціатива з приготування їжі – це спільний проєкт фонду «Перемога.UA» та організації «Культура демократії», яку очолює Лілія Леонідова.

Команда одеського кафе продовжує готувати смачну їжу для військових власними силами. Запит великий, тому проєкту потрібна допомога – люди та продукти (м’ясо, овочі). Одесити відкриті до співпраці.

Звертатися за телефоном телефон 095 213-41-04, або у Телеграм @betrend.