Навчати не можна карати. Мовна омбудсмен півдня зустрілася з громадськістю Одеси (фото, аудіо) «фото»

Навчати не можна карати. Мовна омбудсмен півдня зустрілася з громадськістю Одеси (фото, аудіо)

Відтепер південь України має свого уповноваженого із захисту державної мови. Сьогодні вона провела першу зустріч із представниками одеської громадськості.

На зустрічі у бібліотеці ім. М. Грушевського побував кореспондент Української Служби Інформації.

Як мі вже повідомляли, на посаду уповноваженого із захисту державної мови на півдні України призначено Ярославу Вітко-Присяжнюк – філологиню, ініціаторку проєкту з популяризації української мови «Одеса україномовна», депутатку Одеської районної ради.

Сьогодні Ярослава Вітко-Присяжнюк зустрілася з представниками громадянського суспільства – тими людьми, яким не байдужа українська мова, українське слово в Одесі та Одещині. Пані уповноважена висловила впевненість, що це далеко не всі люди, яким не байдуже це питання.

На зустрічі присутні розмовляти про обсяг повноваженнь мовного омбудсмена на півдні України та те, як можно застосувувати ці повноваження задля дотримання мовного законодавства. Також йшла мова про організацію курсів, клубів, занять з української мови в Одесі та області – и про те, що саме такі заходи найкорисніші для розвитку мови на півдні.

Головним завданням було обмінятися думками, донести, чим структура уповноваженого з питань захисту української мови може бути корисною для громадянського суспільства, і чим громадянське суспільство може бути корисним для функціонування мовного закону – і я вважаю, нам це вдалося. Виникла ціла низка цікавих питань. Думаю, всі для себе отримали багато нової інформації, а я – багато нових знайомств, вражень, цінних для подальшої роботи, – зазначила Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Вона також додала – якщо буде надалі попит на такі зустрічі, то вони, звичайно, ще будуть. Уповноважена висловила готовність спілкуватися із представниками будь-яких громадських організацій, влади, місцевого самоврядування.

Я відкрита для співпраці, – підкреслила омбудсмен.

Раніше на USIonline.com

В Одесі представили нового мовного омбудсмена (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.