В Одесі представили нового мовного омбудсмена (фото) «фото»

В Одесі представили нового мовного омбудсмена (фото)

Представницею Уповноваженого із захисту державної мови стала одеситка Ярослава Вітко. Вона куруватиме південь України.

На брифінгу побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Представницю Уповноваженого із захисту державної мови обрали за результатами конкурсу. Новопризначена Ярослава Вітко зазначила, що війна триває не лише на лінії фронту, а й в інформаційному просторі.

Всі ми бачили фотографії зі змінами вивісок на в’їзді до окупованого Маріуполя, Мелітополя, чули історії про те, що у школах в окупованих містах вчителів змушують викладати російською мовою. Багато викликів стоїть ще перед нами, перш за все – це повноцінне впровадження мовного законодавства. Я не є представником правоохоронних органів, проте я зроблю все, щоб цей закон по максимуму функціонував, – резюмувала Ярослава Вітко.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що з 24 лютого 2022 року фактів порушення мовного закону в Одесі значно менше.

Це стосується чиновників, частина політичних сил, які принципово порушували мовне законодавство, заборонені в Україні, а ті чиновники, які дозволяли собі користуватись недержавною мовою, змінили свої погляди. Але ми не можемо зупинитися, тому що попереду багато роботи, яка не була реалізована у минулому році. На жаль, низький відсоток розробки й затвердження місцевих програм розвитку й опанування мови. Ми домовились з головою Одеської ОВА та облради про розробку та затвердження такої програми, – підкреслив Тарас Кремінь.

Наразі у місті та області, за думкою омбудсмена, не вистачає популяризації української культури, курсів з української мови.

Зазначимо, понад 80% українців перейшли, спілкуються та вимагають спілкування з ними державною мовою. Закон не передбачає правил спілкування у приватному житті, але це стосується публічних заходів.

Раніше на USIonline.com

Мінкульт рекомендує перейменувати вулиці Пушкіна

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.