Мінкульт рекомендує перейменувати вулиці Пушкіна «фото»

Мінкульт рекомендує перейменувати вулиці Пушкіна

 Експертна рада склала список топонімів, які рекомендують перейменувати. До списку увійшли російські діячі, у тому числі Суворов, Пушкін та Лермонтов.

Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформполітики України.
Експерти з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначили список з десяти найбільш поширених «російських» урбанонімів, які рекомендуються до перейменування у першу чергу.
Мова йде про російських діячів, які навіть не народились в Україні, а також чиї життя та діяльність за великим рахунком, не мають стосунку до України, її історії, науки, культури. У список увійшли: Юрій Гагарін, Олександр Пушкін, Іван Мічурін, Валерій Чкалов, Максим Горький, Михайло Лермонтов, Олександр Суворов, Володимир Маяковський, Олександр Матросов; Володимир Комаров.
Міністр культури Олександр Ткаченко додав, що в умовах війни, яку Росія розпочала в Україні, слід звертати увагу на пропаганду ворога.
Навіть топоніміка використовується як маніпулятивний механізм для ретрансляції пропагандистських меседжів, цінностей, своєї світоглядної моделі та концепту так званого «руського міра, — коментує міністр.
Зазначимо, мета перейменувань — мінімізація впливу радянсько-російських наративів на світогляд українців, встановлення історичної справедливості та відновлення української історично-національної топоніміки.
Раніше на USIonline.com

Ближние Мельницы, Ференц Лист, Йозеф Прибик: в Одессе обсуждают переименование улиц

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.