На Одещині розпочато посів озимого ріпаку: через дощі сприятливі умови «фото»

На Одещині розпочато посів озимого ріпаку: через дощі сприятливі умови

На Одещині вже посіяно 50 тисяч гектар озимого ріпаку, що складає 50% від запланованих площ. Завдяки дощам різної інтенсивності, що пройшли наприкінці серпня, склалися сприятливі умови для посіву.

Про це повідомляє директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Під урожай 2023 року прогнозується посіяти 100 тисяч гектар озимого ріпаку. Головну хлібну культуру – озиму пшеницю – посіють на площі у 540 тисяч гектар. Під озимий ячмінь відведуть 220 тисяч гектар. Таким чином, основний зерновий блок на Одещині займе 760 тисяч гектар, – розповідає Алла Стоянова.

За оцінкою експертів, для проведення осінньої посівної необхідно підготувати 140 тисяч тонн насіння, яке буде адаптоване до погодно-кліматичних і ґрунтових умов Одеського регіону. За інформацією профільного департаменту, одеські аграрії же закупили 115 тисяч тонн посівного матеріалу.

Також, щоб провести увесь комплекс осінньо-польових робіт аграріям потрібно мати 25 000 тонн дизпалива та майже 7 тисяч тонн бензину.

Раніше на USIonline.com

Рекорд: на Одещині надзвичайно рано дозрів соняшник (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.