На Одещині почастішали афери з квартирами: як вберегтися «фото»

На Одещині почастішали афери з квартирами: як вберегтися

Через російське вторгнення чимало переселенців шукають житло, чим користуються шахраї.

Про це розповів начальник відділу розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів Слідчого управління ГУНП в Одеській області Вадим Зелінський.

Частіше за все аферисти орудують на платформах для розміщення оголошень про товари і послуги в інтернеті. Під приводом здачі в оренду житла шахраї просять скинути перший платіж або певну частину від вартості оренди. Але, приїхавши на місце, орендар дізнається, що в оселі або вже проживає хтось інший, або оголошення дійсно було, але вже давно не актуальне.

В жодному разі неможна пересилати гроші наперед, попереджає Вадим Зелінський.

Необхідно самому приїхати в той населений пункт, в якому ви плануєте зняти житло, і особисто зустрітися з орендодавцем та розрахуватися за оренду або попросити друзів, знайомих чи близьких перевірити наявність житла наживо, – відзначив він.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою шахраїв, треба:

  • звернутися до банку й попросити скасувати операцію й заблокувати вашу картку;
  • зібрати всю наявну інформацію про шахраїв (номери телефонів, банківських рахунків) і передати за номером 102 і на гарячу лінію управління боротьби з кіберзлочинністю.

Також бажано, щоби потерпілий звернувся до банку й отримав рух коштів на своєму рахунку – це полегшить роботу правоохоронцям.

Раніше на  USIonline.com

Наживалася на переселенцях: в Одесі затримали квартирну шахрайку

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.