На Кілійському СРЗ ржавіє величезний корпус судна – пам’ятник бездумному витрачанню грошей
На сліпі Кілійського заводу вже понад півтора десятиріччя іржавіють недобудовані корпуси двох суден, одне з яких має назву «Капитан Столбовский». На початку двохтисячних Кабмін дав гроші на будування судна, однак їх не вистачило. Згодом виявилося, що проект взагалі економічно невигідний.
Наразі в Українському Дунайському пароплавстві вирішили поставити крапку та розібрати судно, повідомляє в. о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко.
Історія безвідповідальності та непрофесіоналізму
Проєкт «Капитан Столбовский» з початку добре не прорахували. Не було ніякого економічного сенсу будувати судна з такими параметрами. Більш того, для спуску «Столбовского» на воду потрібно витрати шалені кошти на модернізацію заводу.
Сліп КСБСРЗ розрахований на максимальне навантаження 880 тонн, а проектна вага судна – понад 1 460 тонн.
Я вже не кажу про потребу у днопоглибленні гирла Дунаю.
Півтора десятиріччя дунайці з сумом спостерігали цей «пам’ятник» безвідповідальності та непрофесіоналізму, якщо не сказати гірше. Керівництво – і місцеве, і київське – ніяк не могло вирішити долю недобудови. Адже фінансування витратили бюджетне, без дозволу Кабміну нічого не зробиш, – розповідає Москаленко.
Проблема не лише у марно витрачених бюджетних мільйонах. Корпус головного судна займає 30% спільної площі горизонтального майданчика суднопідіймального сліпу і заважає нормальній роботі заводу.
При постановці на ремонт суден з великим обсягом корпусних робіт доводиться замість одноразової операції по підйому — спуску виконувати цю операцію двічі. Це додаткові витрати, штучно зменшується завантаження заводу. Крім того, контроль за плановим положенням рейкових шляхів дуже ускладнений: через сліпові місця, де розміщено корпус судна, проходять системи провітрювання, зливова каналізація і електрокабель 10кВт. У разі аварії, виконати ремонт буде дуже складно.
Що робити з корпусами?
В УДП вважають нерентабельним добудовувати судно, адже корпуси в жахливому стані. На додаток до всіх проблем, «Капитан Столбовский» не був пофарбований, а лише заґрунтований. Ґрунтове покриття за 15 років стало непридатним, що викликало корозію 90% зовнішніх поверхонь судна.
Єдиний адекватний шлях – корпуси розібрати та використати метал для ремонту флоту, який працює, вирішує стратегічно важливі для країни задачі і щоденно дає прибуток.
В червні Кабмін надав дозвіл на використання корпусних елементів для першочергових та невідкладних заходів з ремонту флоту пароплавства. Тепер в УДП очікують рішення і щодо корпусів.
УДП отримає майже 1 000 тонн металу. Це значно посилить ремонту програму підприємства. Звільниться сліп – ми зможемо суттєво збільшити кількість ремонтів, покращити якість. А пам’ять капітана Столбовського ми обов’язково вшануємо. Ця людина точно не заслуговує на такий пам’ятник, – резюмує Дмитро Москаленко.
Раніше на USIonline.com —
В УДП відремонтували буксир “Валентин Пиляев” та направили на випробування (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.