На Кілійському СРЗ ржавіє величезний корпус судна – пам’ятник бездумному витрачанню грошей «фото»

На Кілійському СРЗ ржавіє величезний корпус судна – пам’ятник бездумному витрачанню грошей

На сліпі Кілійського заводу вже понад півтора десятиріччя іржавіють недобудовані корпуси двох суден, одне з яких має назву «Капитан Столбовский». На початку двохтисячних Кабмін дав гроші на будування судна, однак їх не вистачило. Згодом виявилося, що проект взагалі економічно невигідний.

Наразі в Українському Дунайському пароплавстві вирішили поставити крапку та розібрати судно, повідомляє в. о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко.

Історія безвідповідальності та непрофесіоналізму

Проєкт «Капитан Столбовский» з початку добре не прорахували. Не було ніякого економічного сенсу будувати судна з такими параметрами. Більш того, для спуску «Столбовского» на воду потрібно витрати шалені кошти на модернізацію заводу.

Сліп КСБСРЗ розрахований на максимальне навантаження 880 тонн, а проектна вага судна – понад 1 460 тонн.

Я вже не кажу про потребу у днопоглибленні гирла Дунаю.

Півтора десятиріччя дунайці з сумом спостерігали цей «пам’ятник» безвідповідальності та непрофесіоналізму, якщо не сказати гірше. Керівництво – і місцеве, і київське – ніяк не могло вирішити долю недобудови. Адже фінансування витратили бюджетне, без дозволу Кабміну нічого не зробиш, – розповідає Москаленко.

Проблема не лише у марно витрачених бюджетних мільйонах. Корпус головного судна займає 30% спільної площі горизонтального майданчика суднопідіймального сліпу і заважає нормальній роботі заводу.

При постановці на ремонт суден з великим обсягом корпусних робіт доводиться замість одноразової операції по підйому — спуску виконувати цю операцію двічі. Це додаткові витрати, штучно зменшується завантаження заводу. Крім того, контроль за плановим положенням рейкових шляхів дуже ускладнений: через сліпові місця, де розміщено корпус судна, проходять системи провітрювання, зливова каналізація і електрокабель 10кВт. У разі аварії, виконати ремонт буде дуже складно.

Що робити з корпусами?

В УДП вважають нерентабельним добудовувати судно, адже корпуси в жахливому стані. На додаток до всіх проблем, «Капитан Столбовский» не був пофарбований, а лише заґрунтований. Ґрунтове покриття за 15 років стало непридатним, що викликало корозію 90% зовнішніх поверхонь судна.

Єдиний адекватний шлях – корпуси розібрати та використати метал для ремонту флоту, який працює, вирішує стратегічно важливі для країни задачі і щоденно дає прибуток.
В червні Кабмін надав дозвіл на використання корпусних елементів для першочергових та невідкладних заходів з ремонту флоту пароплавства. Тепер в УДП очікують рішення і щодо корпусів.

УДП отримає майже 1 000 тонн металу. Це значно посилить ремонту програму підприємства. Звільниться сліп – ми зможемо суттєво збільшити кількість ремонтів, покращити якість. А пам’ять капітана Столбовського ми обов’язково вшануємо. Ця людина точно не заслуговує на такий пам’ятник, – резюмує Дмитро Москаленко.

Раніше на USIonline.com

В УДП відремонтували буксир “Валентин Пиляев” та направили на випробування (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.