Лікують та допомагають розкривати злочини: як готують собак в одеському кінологічному центрі (фото, відео)

Розшукують людей, затримують злочинців, чергують на блокпостах під час війни та лікують людей – це лише невелика частина справ, які виконують поліцейські службові собаки. Тільки у минулому 2022 році спеціально підготовлені вухані одеського поліцейського кінологічного центру допомогли розкрити правоохоронцям понад 550 злочинів.

До Дня кінологів, який в Україні відзначають 2 квітня, поліцейські розповіли як готують службових собак до завдань, повідомляє Українська Служба Інформації.

Німецькі та бельгійські вівчарки, лабрадори, англійські спрингер-спанієлі, добермани та ротвейлери – понад 50 собак різних порід працюють пліч-о-пліч з правоохоронцями. Їх вихованням та підготовкою займаються майже 40 працівників, розповідає начальник Кінологічного центру ГУНП в Одеській області Олена Чернілевська-Ісайко.

Залежно від хисту тварин, ми тренуємо їх за чотирма напрямками: пошук людей та речей; пошук тіл; пошук наркотичних засобів, а також пошук вибухових речовин і пристроїв, вогнепальної зброї, набоїв. Також ми залучаємо собак до участі у забезпеченні правопорядку, протидії злочинності, профорієнтації та навіть антитерористичних заходів. За останнім напрямком ми підготували службового собаку для підрозділу «КОРД», – зазначила Чернілевська-Ісайко.

Живуть та тренуються вухані у Кінологічному центрі, де для них облаштована територія розміром з гектар. З 2-3 місяців, діляться поліцейські, кінологи навчають вуханів слухняності, потім собаки складають невеличкий тест, який дає можливість фахівцям спрогнозувати, за яким напрямком ті будуть працювати надалі. Наприклад, якщо собака дуже охоча до ласощів, з неї вийде гарний розшуковець.

Робочий день кінолога починається з піклування про підопічних. Обов’язкова ранкова прогулянка, яка дає можливість працівнику побачити, в якому настрої перебуває собака, чи готовий він до виконання завдань. А далі за розпорядком щоденні тренування, виїзди на практику на слідові поля та у різні райони міста, допомога у розкритті злочинів тощо. Під час війни до основної роботи кінологів додалися чергування на блокпостах, патрулювання, також ми готуємося до несення служби на деокупованих територіях України. Нам не звикати, адже з 2014 року ми працювали в зоні АТО/ООС. Зміна кінолога ненормована. По перше, тварини потребують постійної уваги, по-друге, наша допомога може знадобитися будь-якої миті, – додала начальниця центру.

За даними поліцейських, тільки за 2022 рік вухасті напарники допомогли правоохоронцям розкрити 559 злочинів – із них сім вбивств, одне зґвалтування, шість тяжких тілесних ушкоджень, двадцять дев’ять розбоїв та пограбувань, 231 крадіжку. Також вони сприяли вилученню понад 65 кг наркотичних засобів.

Не розлучаються кінологи зі своїми чотирилапими напарниками й у вільний від роботи час. Разом з одеською громадською організацією вони проводять для людей з особливостями розвитку каністерапію. На заняттях гості можуть грати та тренувати вуханів. Під час такої зустрічі службові собаки демонструють, як вони розшукують вибухові пристрої та наркотики, ловлять злочинців, і слухняно виконують їхні команди.

В цей час заряджаються суперемоціями та відчувають себе справжніми кінологами, а собаки безумовно обожнюють своїх особливих напарників, – розповіла поліцейська.

Втім, правоохоронці, які працюють в парі із тваринами, вважають чотирилапих своїми справжніми напарниками.

Щоб бути кінологом треба любити тварин, бути терплячим і готовим постійно вчитися у колег, дослухатися до тварин. Бути фанатом своєї справи, для якого не існує байдужості, адже як себе поводить хазяїн, так буде поводити себе і чотириногий друг. Тільки спаяний і зацікавлений в успіху тандем може гарантувати якісну роботу, – додала Олена Чернілевська-Ісайко.

Раніше на USIonline.com

Службова собака на Одещині знайшла понад 130 артилерійських снарядів (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.