Красиві та небезпечні: в Одеській області зустріли рідкісний вид павука «фото»

Красиві та небезпечні: в Одеській області зустріли рідкісний вид павука

Яскравого павука бачили в Ізмаїлі та в Нацпарку «Тузловські лимани». Це не притаманний вид для Одеської області. Укуси ціх тварин не смертельні, але небезпечні.

Про це розповіли у Нацпарку «Тузловські лимани».

Яскравий, гарний, рідкісний вид павука – Eresus kollari, вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Їх називають «Божа корівка» або сонечко, але їхній укус може принести проблеми. Отрута ерезуса викликає сильний біль, оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів. Напередодні тропічний гість налякав мешканців Ізмаїлу.

Eresus kollari – єдиний представник своїх тропічних родичів, який живе так далеко у нас в північних широтах і навіть зустрічається біля Києва, місцеві пабліки також пишуть, що його вже чимало в Ізмаїльському районі Одеської області, – розповіли в Нацпарку.

Павуки живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші – 9-16 мм, але їх не так легко помітити, бо вони майже повністю чорні.

Фото: Нацпарк “Тузлівські лимани”

 

У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після якого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць. Вдень мама може виносити кокон, погрітися на сонці, а на ніч ховає назад у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає, після чого слугує їжею для своїх малюків, які до весни не покидають свого місця народження.

Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози, – додали екологи.

Раніше на USIonline.com

Екоцид: чим загрожує Чорному морю підрив рашистами Каховської ГЕС

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.