Рушник на згадку: історія майстрині, яка переїхала зі Слов’янська до Одеси (відео)

Ще 7 місяців тому 81-річна майстриня Поліна Кукуленко була вимушена переїхати з Донецької області до Одеси. З собою вона привезла рушники, які вишивала ще у юності.

Спілкувався з майстринею кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Поліна Кукуленко виїхала зі Слов’янська 7 місяців тому, а з собою взяла найцінніше – документи, змінний одяг та власноруч вишиті рушники, яким вже понад 60 років.

Хто навчив вишивати навіть не пам’ятаю. Мабуть, бабуся, у нас вся родина вміла і ткати, і вишивати. Мати моя теж. Я вишила ці рушники ще у молодості, займалась цим, поки пасли телят, і вдома, – пригадує Поліна.

Представниця Українського клубу Одеси Тетяна Навроцька розповіла про символізм таких весільних рушників.

Нижня частина рушника демонструє пращурів родини. Тих людей, яких з нами нема, які давно померли, але ми маємо тримати з ними зв’язок, спиратися на них, як на основу. Середня частина рушника — це ми з вами, наше життя, наші нинішні потреби. Зверху, якщо це весільний рушник, могли зображати молодят і їхнє майбутнє, — пояснює Тетяна Навроцька.

Зараз Поліна мріє повернутися додому, саме тому і вирішила продати рушники для молодят, а кошти витратити на дорогу до Слов’янська та життя там.

Раніше на USIonline.com

Українізований Лувр: в відомому музеї з’явиться аудіогід українською мовою

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.