Як Болград у радянські часи ледь не втратив своє ім’я (документи)  «фото»

Як Болград у радянські часи ледь не втратив своє ім’я (документи) 

В радянські часи місто хотіли перейменувати в Кутузов. Але Болград зміг зберегти своє ім»я.

Про це з посиланням на дані історика, доктора історичних наук Олександра Ганчева повідомляє видання «Махала». За даними Олександра Ганчева, оригінали документів зберігаються у Державному архіві росії: колись вони проходили під грифом “Секретно”, але потім їх розсекретили.

Перейменувати місто на півдні Одещини на честь російського полководця вирішили після Другої світової. Зокрема, у квітні 1946 року до ЦК ВКП(б) був спрямований лист з ініціативою перейменувати усі населенні пункти в Українській РСР, які мають іноземні назви. Це робилося за вказівкою йосипа сталіна. Болградский район хотіли поділити на дві частини з подальшим перейменуванням.

Це підтримав Микита Хрущов, у той час – 1-й секретар ЦК КП(б) Української РСР. В листі говориться, що він “знаходить необхідним перейменувати місто Болград і Болградський район, які мають болгарське походження, причому нове найменування міста і району вважав би доцільним пов’язати з ім’ям Кутузова, який керував наприкінці XVIII століття російськими військами зі звільнення цього краю від турецьких гнобителів”.

Таким чином, місто хотіли назвати Кутузов, а район – Кутузовським. Пояснювалось це тим, що “він керував наприкінці XVIII століття російськими військами зі звільнення цього краю від турецьких гнобителів”.

Так і невідомо, як саме Болграду вдалося зберегти історичне ім’я. Але ця історія нагадує, що якраз в радянські часи любили переписувати історію та змінювати історичні названих на радянські наративи.