Голова Одеської ОВА пропонує перейменувати проспект Гагаріна в честь Лицарів Зимового походу «фото»

Голова Одеської ОВА пропонує перейменувати проспект Гагаріна в честь Лицарів Зимового походу

Одеська міська історико-топонімічна комісія продовжує роботу. На розгляд було винесено пропозиції щодо перейменування 144 назв вулиць та 4 інших об'єктів, які пов'язані з державою-агресором та комуністичним режимом.

Про це повідомляє історик, член комісії Олександр Бабіч.

14 липня в Одеській мерії відбулося засідання історико-топонімічної комісії, яка розглянула великий блок питань та приняла рішення створити робочу групу для ретельного вивчення пропозицій одеситів.

Александр Бабіч повідомляє, що організації та партійні групи подають дуже багато ініціатив щодо перейменувань. По закону комісія має розглянути усі запити, тому це займає багато часу. Наприклад, глава Одеської ОВА Максим Марченко пропонує перейменувати проспект Гагаріна в проспект “28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу”.

Одеситка пропонує перейменувати школу №56 в честь імені Світлих Героїв Азову. При цьому, згідно із законом, при присвоєнні юридичній особі імені обов’язково запитується її згода. Від школи згоди не було, тому питання перенесли.

Ми хочемо підбирати такі нові назви колишнім російським та імперським так, щоб мінімум 100 років їх не хотілося перейменовувати. А потім уже комісія голосуватиме за це та рекомендуватиме міській раді, – пише історик.

Комісія ще не розглядала питання щодо подальшої долі пам’ятників Катерині, Суворову, Олександрівській колоні, тому що перед засіданням прийшли роз’яснення від Мінкульту та Інституту національної пам’яті. До цього питання обов’язково повернуться пізніше.

Поїде це з часом все до музею або придумаємо, як ще позбутися цих імперських символів. А ось Героїв Радянського Союзу та Героїв Соцпраці ми точно дуже скоро з Театральної площі приберемо. Тому що це махровий совковий анахронізм, – резюмував Олександр Бабіч.

Раніше на USIonline.com

Ближние Мельницы, Ференц Лист, Йозеф Прибик: в Одессе обсуждают переименование улиц

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.