«Глобальна ціль — Південний хаб»: в Одесі проходить Форум громадянського суспільства (фото, аудіо) «фото»

«Глобальна ціль — Південний хаб»: в Одесі проходить Форум громадянського суспільства (фото, аудіо)

Під час форуму обговорили актуальні питання - співпрацю між організаціями та містом, гранти, виклики воєнного часу.

На форумі побував кореспондент Української Служби Інформації.

У четвер, 29 червня, в Одесу проходить Форум громадянського суспільства в Міжнародному культурному центрі «Union».

 

Оголошена ціль форуму – сприяти ефективній комунікації між організаціями громадянського суспільства (ОГС), міжнародними організаціями та органами місцевого самоврядування для кращого реагування на виклики воєнного часу.

Представниця швейцарської гуманітарної місії, співорганізаторка форуму Белла Ханамерян підкреслила, що задача заходу — об’єднати локальні суспільні організації, які працюють в Одесі та області, з міжнародними організаціями.

Поділитись досвідом, показати як різні організації можуть комунікувати між собою, наскільки ми можемо бути корисні, щоб підтримувати ініціативи, які є в наших волонтерських організаціях. Нам треба розуміти, яка їм необхідна підтримка, — розповіла Белла Ханамерян.

Белла Ханамерян

На питання УСІ щодо очікувань від форуму спікерка поділилась, що сьогодні у залі зібрались більше 250 людей.

І це все люди, які реально активні, які готові об’єднуватись, щоб створювати дієві проєкти. Це волонтери, громадські діячі, які на 90% це зареєстровані юридичні лиця, оскільки якщо ми говоримо про гуманітарну допомогу, міжнародні гранти, вони всі не працюють з ФОПами. У нас дуже багато очікувань від форуму, скажу відверто, але як пройде – ми побачимо. Формат передбачає пряму дискусію, networking, ми збираємо потреби, нам важливо, щоб люди говорили один з одним, а не просто прийшли, послухали чиновників, спікерів та розійшлись, — пояснила представниця швейцарської гуманітарної місії.

Директор департаменту внутрішньої політики, один з організаторів форуму Олександр Жильцов розповів, що ідея форуму назрівала давно.

Не зважаючи на військовий стан всі організації працюють. Профільні організації, які займались дітьми, пенсіонерами, вони перейшли в гуманітарну роботу. Але взагалі місто з громадськістю весь цей час співпрацювало. Сьогодні дуже актуально поспілкуватись, обмінятись досвідом роботи, оскільки є багато міжнародних організацій, які також надають грантову допомогу, – пояснив Олександр Жильцов.

Олександр Жильцов

За його словами, щоб робота між організаціями була ефективнішою, така консолідація та спілкування необхідні.

Під час форуму розглянуть три панелі на різні теми. Спікерами виступають велики організації з досвідом та новостворені організації. Форум орієнтується на одеські ГО та триває один день.

Наша глобальна ціль – створення Південного хабу на базі таких організацій, щоб надавати допомогу також і іншим регіонам, серед яких Херсон, Миколаїв і так далі, – підкреслив співорганізатор форуму.

Раніше на USIonline.com

Річниця одеського Музею Голокосту: «На нас напала російська кліка, це удвічі страшніше» (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.