Герніка, 1937 – Україна, 2022. У Парижі створили арт-проект, присвячений боротьбі українців «фото»

Герніка, 1937 – Україна, 2022. У Парижі створили арт-проект, присвячений боротьбі українців

Світ небайдужий до героїчного народу України, який вже рік чинить спротив російській агресії. Ще один доказ тому – робота художника-концептуаліста Жана П'єра Рейно, яка буде презентована у Арт галереї Сорбонни (Паризького університету) на річницю повномасштабного вторгнення. Сподіваємося, що як і всесвітньо відомий твір Пабло Пікассо, нова робота французького автора приверне увагу людей всієї Землі до варварської війни, якій необхідно покласти край.

Про проект «Герніка, 1937 – Україна, 2022», його ідею, ініціаторів, автора та при чому тут президент України Володимир Зеленський, Українській Службі Інформації розповіла одеситка Варвара Карпеченкова, арт куратор Галереї Сорбонни.

Далі – розповідь Варвари.

Живопис не призначений для прикрашання квартир, це інструмент наступальної та оборонної війни проти ворога.

Пікассо подарував Герніку Іспанії в 1937 році. Саме в цьому дусі Арт галерея Паризької Сорбонни і французьке літературне видання художніх книжок Editions Jannink попросили створити роботу, яка буде передана Україні, щоб допомогти її військовим зусиллям. Це буде його інтерпретація «Герніки» Пікассо в ідентичному розмірі – 7,50 на 3,50 метра, яку представлять 24 грудня.

Ініціатива цього заходу виникла після виступу Володимира Зеленського на Венеційській бієнале 22 квітня 2022 року. Він виступив із промовою перед митцям усього світу підтримати Україну.

Тож Арт галерея Сорбонні та відомий французький художник Жан П’єр Рейно відгукуються на його прохання.

Виставка «Герніка-Україна» розмістить дві роботи одна навпроти одної. З одного боку репродукцію «Герніки», а з іншого – оригінал роботи «Україна». Роботи пробудуть при Сорбонні два місяці, з 24 лютого до 24 квітня, після чого будуть передані українському посольству в Парижі з проханням представити ці дві роботи в одному з українських музеїв. Під час урочистого відкриття кожен із гостей заходу підсвічуватиме картини через світло свого мобільного телефону. Таким чином, куратор заходу бажає створити атмосферу прожекторів, як під час війни.

Чому Герніка?

Перш ніж потрапити до Сполучених Штатів, картина Пікассо подорожувала по всій Європі. В Іспанії вона з’явилася тільки після смерті Франко.

«Герніка» являє собою найсимволічніший витвір мистецтва 20-го століття. Вона викриває дурість, жахи і жорстокість війни.

Французький художник бажає подарувати Україні картину так само, як Пікассо подарував свій твір республіканській Іспанії. Саме тому картина повністю зроблена під цю ініціативу.

Самі художні роботи у Жана П’єра Рейно радикальні. З того моменту, як робота стає радикальною, вона захоплює нас, вона транслює наші страхи, здатна збудити наші почуття. Художник створив щось абсолютно неймовірне з ефектом балансу і дисбалансу, з радикальною символікою знаків.
Потрібно також розуміти, що картина зовсім не у фігуративному стилі. Куратори проекту обрали абстрактного художника, щоб уникнути фальшивої копії та імітації сюжету Герніки.

Робота представляє три великі знаки «стоп», як символ перешкоди на шляху до свободи, які несуть із собою війна, насильство і варварство. Символізм цього знака універсальний, тому що його знає весь світ. Художник використовує дорожній знак, як заклик до того, щоб зупинити війну, так само реактивно як ми зупиняємо свій хід на дорозі.

Робота “Україна” Жана П’єра Рейно

Твори мистецтва для Жана П’єра Рейно – насамперед знаки, які можуть викликати реакцію. Мистецтво вже від початку є символом, тож художник наче створює знак зі знака.

Головна і фінальна мета цієї події – передати дві роботи, що складають комплект, в Україну, в надії, що вони будуть виставлені на очі українській публіці і доступні кожному, хто захоче побачити ансамбль цих робіт.

Ця мистецька подія також увійде до книги, де детально буде проведена паралель між символом картини Пікассо і Жана П’єра Рейно. Ця книга буде видана українською, французькою та англійською мовами.

Книга буде наповнена фотографіями війни, зробленими українським військовим фотографом. Формат книги буде 30 см на 40 см із вовняної тканини, схожої на мішки з-під картоплі, з військовою або рукописною типографікою.

Офіційний сайт арт галереї Сорбонни

Французьке мистецьке книжкове видання

За підтримки Музею Пікассо та Посольства України у Франції.

Тісно пов’язаний із французьким новим реалізмом, Жан-П’єр Рейно ідеально вписується в підхід, започаткований Пікассо майже століття тому.
Крижаний і далекий, його твір розкриває абсурдність наших стосунків зі світом, представляючи драму з майже хірургічної дистанції. Нічого не висловлено, все показано, – йдеться у прес релізі галереї.

Раніше на USIonline.com

Лютий стиль: в одеському музеї відкрилась нова виставка (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.