Фінансові поради, які не втрачають актуальності «фото»

Фінансові поради, які не втрачають актуальності

В умовах повномасштабної війни українцям знову доводиться переглядати деякі статті своїх витрат, вчитися економити та грамотно розпоряджатись власними фінансами.

Поради, які будуть наведені нижче, не перетворять вас на мільйонерів, але принаймні допоможуть стабілізуватися фінансове положення.

Контролюйте власний бюджет

Одним з найголовніших правил у цьому питання є проста істина – навчіться витрачати менше, ніж ви заробляєте. Інколи для цього необхідно переглянути свої звички та уподобання, як одразу стає зрозуміло, що чимала частина грошей витрачається дарма. Ефективним методом є банально скорочення витрат. Простий приклад – перевірте свої підписки або абонементи, на які щомісяця виділяються кошти. Можливо, вони давно вже втратили актуальність? Сподівання на випадковий щасливий випадок враховувати не варто, адже навіть раптовий джекпот в казино на гривні все одно не покращить рівень життя, якщо не зуміти їм розпорядитися грамотно.

Відкладайте та накопичуйте

Створіть власний резервний фонд, але такий, до якого ви зможете звернутися лише у крайньому разі. Піклуйтесь про те, щоб він лише поповнювався. Існує просте правило 10%, які потрібно відкладати з кожної зарплатні, проте у нинішніх умовах і цього може виявитися забагато, тож почати можна з будь-якої суми. Головне – виховати корисну звичку, адже заощадливість не має нічого спільного з бідністю чи жадібністю.

Звертайте увагу на цінники 

Така звичка допоможе добряче зекономити навіть на простих харчових продуктах. Їх купівля зазвичай відноситься до чогось буденного та рутинного, проте варто лише трохи звернути увагу на асортимент та ціни у супермаркетах, як вдома ви будете приємно здивовані, порівнявши свій чек із минулим походом по крамницях. На жаль, ситуація в Україні робить саме цю статтю витрат чи найбільшою для середньостатистичного українця, тому не слід сприймати її як неминучу, а треба просто підійти до неї розумом:

  • Аналізуйте ціни в різних місцях;
  • Беріть на роботу їжу з дому;
  • Плануйте раціон;
  • Відмовтесь від спонтанних спокусливих покупок.

Якщо перед вами дійсно стоїть мета заощадити, то вже за тиждень результат роботи важко буде не помітити.

Будьте обережні з інвестиціями

Українська інвестиційна компанія Dragon Capital на основі аналізу сьогоднішньої ситуації на ринку спрогнозувала, що до кінця 2023 року курс долара може складати близько 39 грн. Для когось це може послугувати сигналом до дій, аби за пів року заробити на коливаннях курсу. Втім, зауважимо, що попередній їх прогноз був 43 грн за долар, проте відтоді ситуація загалом покращилася. Заступник голови Нацбанку України Юрій Гелетій вважає ситуацію цілком комфортною: «У нас достатній обсяг резервів і ми вживаємо ефективну політику, яка спрямована на забезпечення стабільності на валютному ринку».

Інвестиції для тих, хто в першу чергу прагне зекономити, можуть обернутися прикрими втратами, тому завжди слід зважувати всі аргументи. Якщо вже інвестувати – то спочатку в себе, аби в майбутньому зуміти розвʼязати питання економії найдієвішим способом – заробляти більше. 

Раніше на USIonline.com

На Одещині викрили активіста, який вимагав гроші з бізнесу (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.