Екс-високопосадовець з Одещини став колаборантом і працював на Сальдо «фото»

Екс-високопосадовець з Одещини став колаборантом і працював на Сальдо

СБУ повідомила про підозру колаборанту, який формує «російський батальйон» із мешканців Херсонщини.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Фігурантом є колишній високопосадовець з Одеської області Олександр Коротаєв. Раніше він був заступником начальника головного управління МНС (зараз ДСНС) в Одеській області.

Він допомогає рашистам на тимчасово окупованій частині півдня України. Після початку повномасштабної війни Олександр Коротаєв переїхав до тимчасово окупованої Херсонщини.

Там приєднався до місцевої окупаційної адміністрації і за дорученням гауляйтера Сальдо формував новий військовий батальйон для загарбників. До складу цього угруповання ворог намагався примусово «мобілізувати» максимальну кількість місцевих жителів, — повідомляє СБУ.

Він особисто агітував громадян вступати до лав загарбників і воювати проти України. Крім того, у своїх публічних виступах перед людьми він виправдовує збройну агресію рф, тимчасове захоплення Криму та воєнні злочини рашистів.

На підставі зібраних доказів його підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території);
  • ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Зазначимо, наразі колаборант переховується на тимчасово окупованій території на півдні України.

Раніше на  USIonline.com

Одного з найвідоміших українських колаборантів судитимуть в Одесі

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.