Безпечного месенджера не існує: міф чи реальність? «фото»

Безпечного месенджера не існує: міф чи реальність?

Останнім часом в Україні активно обговорюється питання щодо безпеки використання російського месенджера Telegram. Чи має наша країна заборонити, чи обмежити його використання?

Про це Ілля Вітюк, начальник департаменту кібербезпеки СБУ, розповів в інтервʼю виданню Укрінформ, передає кореспондент Української Служби Інформації

Сучасне правило стверджує, що ідеального месенджера, який би гарантував повну безпеку, не існує. Є технічні засоби, щоб отримати доступ до будь-якого месенджера, включаючи Telegram, Signal, Viber тощо.

Навіть за допомогою складних технічних рішень можна отримати доступ до пристрою користувача, незалежно від обраного месенджера. Це може включати доступ до мікрофона або камери, незалежно від обраної платформи. В Службі безпеки України існує чітке правило: заборонено передавати чутливу чи службову інформацію через будь-які месенджери, за порушення якого передбачена відповідальність, – розповідає Ілля Вітюк.

Поряд із потенційними загрозами дезінформації Telegram в Україні став платформою для патріотичних каналів, які протистоять російській пропаганді. Проте, популярність Telegram в Україні підкреслює його потенційну небезпеку, оскільки блокувати чи обмежувати його використання технічно важко.

На початку березня компанія Telegram отримала від української влади перелік “потенційно проблемних” каналів і вивчає їх.

Служба безпеки України спільно з Міністерством цифрової трансформації та Центром протидії дезінформації постійно аналізують медіапростір, виокремлюють небезпечні джерела інформації, як в Telegram, так і на інших ресурсах. Проте, основною проблемою є те, що міжнародні платформи, включаючи Telegram, не мають офіційних представництв в Україні і не підпадають під юрисдикцію нашої країни. У цьому контексті з’явилася пропозиція, щоб такі платформи відкрили офіційні представництва в Україні і підпорядкували свою інфраструктуру законодавству країни, що забезпечило б їхню відповідальність за виконання рішень українського суду, – наголосив начальник департаменту кібербезпеки.

Отже, відносно безпечного месенджера в Україні можна говорити лише у контексті власної усвідомленості щодо ризиків та відповідального використання цифрових засобів комунікації.

Раніше на USIonline.com

У СБУ попередили про фішингову розсилку нібито від її імені

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.