Береги Тузлівських лиманів стали червоними після шторму (фото) «фото»

Береги Тузлівських лиманів стали червоними після шторму (фото)

Шторм приніс дари природи у виді мотиля хірономід, шаром якого буквально покрите узбережжя. Ці істоти – важлива кормова база для птахів, риби та тварин.

Про повідомив співпрацівник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.

На Тузлівських лиманах кілька днів днів був потужний шторм, після якого берег почервонів вд величезної кількості мотиля, якого принесло хвилями.

Хірономіди – ті комарі дзвінці, або дергуни, які часто докучають людям біля водойм, мають величезне значення в Тузлівських лиманах, як найчисельніший природний корм для більшості видів риб та водно-болотних птахів. Багато хто, коли був у нас у нацпарку, знають цих масових комарів з довгими ніжками, які літають великими роями і товчуться у вечірньому повітрі в тихі літні вечори, іноді нагадуючи смерчі. Для людей і тварин ці комарі абсолютно нешкідливі, вони не мають здатності кусати, – зазначив Іван Русєв.

Еколог додав, що по периметру всіх Тузлівських лиманів після шторму на узбережжя викинуло стільки мотиля, що його хватить на сотни тисяч птахів. Це великий обсяг біологічної маси, що суттєво підтримує популяції птахів і риб. А той мотиль, що не буде з’їдений, то він стане органічним фундаментом для мух-береговушок і основою для формування лікувального мулу.