Антикорсуд дослідив фото з планшету “ексдружини” Труханова у відкритому засіданні, мер охрестив це “публічним судилищем”
Сьогодні Вищий антикорупційний суд дослідив у відкритому засіданні зображення з планшету Тетяни Колтунової – нібито цивільної дружини міського голови Одеси Геннадія Труханова. За версією прокуратури, ці фото підтверджуть, що Труханов і Колтунова – члени сім»ї, мають спільний побут і обов»язки сімейного характеру. А тому в НАБУ й САП переконані: Труханов мав декларувати зареєстроване за нею нерухоме і рухоме майно загальною вартістю понад 52 мільйонів гривень, проте умисно приховав ці відомості в своїх деклараціях за 2015-2016 роки.
Про це повідомляє корреспондент Української Служби Інформації Катерина Петренко.
За версією слідства, за 2015 рік Труханов не задекларував статки на 31,46 мільйона гривень, а за 2016 рік – на 18,81 мільйона гривень. Сторона обвинувачення переконана: одеський мер не задекларував квартиру, два паркомісця, елінг, дачу, нежитлову нерухомість, два автомобілі, частки у низці суб’єктів господарювання та проценти за вкладами у банках.
На думку прокуратури, Труханов умисно не задекларував рухомe й нерухоме майно і записав його на цивільну дружину Тeтяну Колтунову, з якою нібито фіктивно розлучився щe у 1997 році. Натомість Генадій Труханов охрeстив цю справу “політичним шоу”.
10:00 Засідання почалося з затримкою на годину.
Прокурори долучили протокол огляду планшету, який було вилучено у Колтунової. Сторона обвинувачення попрохала у колегії суддів, аби дозволили оглянути планшет і карту пам’яті за допомогою спеціаліста НАБУ, який чекає в коридорі.
При огляді карти пам’яті і планшету виявили зображення. Якщо оглядати їх, то в них не містяться інформація щодо дати створення зображення та місця. Ми хочемо залучити спеціаліста НАБУ, який допоможе встановити інформацію, яка на думку сторони обвинувачення показує, що Колтунова і Труханов – члени сім’ї, – сказав прокурор Олександр Омельченко.
За словами прокурора, можна оглядати у відкритому режимі, оскільки інформація не зачіпає приватних інтересів, які можуть негативно вплинути на імідж Колтунової і Труханова. Третіх осіб на відео не буде, переконує прокурор САП Олександр Омельченко.
Натомість адвокат Олександр Лисак каже, що це є порушенням приватності Колтунової, оскільки Колтунова є свідок, і її ще навіть не допитували. Без її згоди, на думку адвоката, буде порушенням оглядати її планшет, на якому міститься особиста інформація.
Труханов вкотре “намагається стримувати емоції і все що думає щодо поведінки сторони обвинувачення”, висловлюючи свою позицію.
Я думав, що це буде процес, де ми хочемо встановити істину, а не публічне судилище, яке створюють НАБУ і… спробую стримувати… сторона обвинувачення. Якщо немає більше, що сказати, ніж обговорювати публічно, тоді будемо дивитись у відкритому режимі, – сказав Труханов.
Адвокат Лисак вважає, що це є недопустимий доказ, оскільки, за його словами, процедура вилучення (копіювання) інформації з планшету нібито була порушена.
Була отримана ухвала слідчого судді щодо доступу до цього приміщення, в ході обшуку була вилучена техніка, все згідно з чинним законодавством, – відповів прокурор.
Проте головуючий суддя Ногачевський не заборонив оглянути протокол в засіданні. І сказав, що вирішуватимуть у нарадчій, чи допустимий цей доказ.
10:20 При огляді спеціаліст НАБУ сказав, що була заблокована можливість вносити зміни в карту пам’яті, аби не пошкодити наявну там інформацію.
Адвокат Труханова бомбордує спеціаліста НАБУ питаннями щодо програмного забезпечення, дати створення додатку і звіту при копіюванні інформації. Адвокат посилається, що ця “програма несертифікована на предмет захищеності”. За його словами, ці дані він отримав в іншому кримінальному провадженні щодо недостовірного декларування ексміністра Омеляна.
Не всі програми підлягають сертифікації в Держспецзв’язку, себто, що програма не є обов’язковою для сертифікації. Проте програма ліцензована і використовується для копіювання інформації правоохоронними органами по всьому світу, – відповів спеціаліст НАБУ.
10:34 Суд взявся за дослідження фото з планшету Колтунової, а також технічної інформації: дати і місця їх створення.
За словами прокурора, також планшет містить приховані дані – деякі зображення. Суд попросив спеціаліста НАБУ дещо спрощувати інформацію, акцентуючи на локації і часові.
До слова, цей планшет у Колтунової вилучили в 2017 році при обшуці в квартирі Тетяни Колтунової. Там був особистий кабінет Труханова, його речі та документи, а також дозвіл на зброю, за версією слідства.
Зауважимо, відео з цього обшуку Вищий антикорупційний суд досліджував у закритому режимі, оскільки воно нібито порушує приватність Колтунової, яка має більше право на приватність, ніж Труханов, бо не є посадовою особою.
Читайте нас в Telegram.