Зміна сприйняття. В одеському музеї презентували низку незвичайних проектів (фото) «фото»

Зміна сприйняття. В одеському музеї презентували низку незвичайних проектів (фото)

Арт-проекти «У/Враження», «НовоНароджені», «Слава України» були презентовані сьогодні у Одеському музеї західного і східного мистецтва, точніше, в його локації Ragtime 2.0. Їх можна побачити лише до 4 вересня.

На виставці побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Експозиція «Ураження/Враження» присвячена проекту #ВоляНЕсмерть дизайнера Володимира Уманенко, – цей проект був презентований на одеській «Книжці», але колекцію розширили завдяки новим творам. Це виставка об’єктів, в яких одеські автори виражають свої творчі рефлексії на тему війни і миру, виказані на полотні пластикових манекенів.

Благодійний виставковий проект «НовоНароджені» від проекту «КуклЬтура» створювався з метою допомоги дітям, які постраждали від війни. Автори запропонували більше ніж 70 робіт для події: художні ляльки, фотографії, живопис створюють своєрідний літопис війни, – з гумором, гнівом, сльозами, але з надією на Перемогу та відродження України.

«Слава України» – це частина колекції оригінальних проектів «Barbie: пані України» та «Barbie: мрійники та винахідники”, створених до 30-річчя Незалежності України (29 композицій).

Що пов’язує ці досить різні проекти? Якщо коротко – зміна сприйняття, переворот у свідомості, спровокованій війною.

Олена Кутинова, незалежний кінематографіст, автор одной из работ, «Мавки»: Лялькарством займаюся усе життя, але з глини ліпити почала з часів карантину. Чому саме Мавка? Тому, що це щось інфернальне, при цьому українське. Якась така істота… близька багатьом. З робіт, які я тут побачила, найбільше сподобалась мені «Бабуся на велосипеді». Вона надзвичайна“.

Поблизу музею під час відкриття експозиції художники провели перформанс, розмальовуючи манекени, котри вони розмістили на капоті автівки. У перформансі взяв участь Сергій Філіппов, один з авторів проекту LBWS (учасники якого створюють малюнки котів-захисників в Одесі), один із кураторів цієї виставки.

Сергій Філіппов

Ми зробили виставку лялькових майстрів, які змінили сприйняття світу у зв’язку з війною. Лялькар – людина, яка робить іграшку. А війна змінила все. Тому ми провели такий перформанс, щоб показати, що це можна швидко зробити, та виплеснути свої емоції. Тут є автівка, яка, до речі, розмальована котами, – каже Філіппов.

Побачити проекти можна з 19 серпня по 4 вересня на Грецькій, 16 (музейна локація Ragtime 2.0, вхід через музейні брами).

Раніше на USIonline.com

Перша з початку війни: ОХМ відкриває виставку нових надходжень (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.