Зірка британського телешоу допомагає тваринам у Херсоні (фото)
Команда британських зоозахисників Breaking The Chains, яка у травні евакуювала з одеського біопарку 9 левів, продовжує допомагати тваринам в Україні у період війни. Волонтери розвозять корм, лікують тварин і за потреби евакуюють їх із усіх регіонів країни. Нещодавно до Breaking The Chains приєднався відомий ветеринар, автор та ведучий документального серіалу «Ветеринар на Пагорбі» Скотт Міллер.
Кореспонденти Української Служби Інформації Ганна Бодрова та Ніна Ляшонок вирушили з волонтерами до Херсона, де доктор Скотт провів стерилізацію собак у притулку «Шанс».
Зоозахисники доставили до притулку запас корму, а доктор Скотт у польових умовах провів операцію зі стерилізації. Операційною стала машина волонтерів. Виявилося, що у притулку знаходяться близько 40 нестерилізованих тварин і прооперувати всіх за раз не вдасться, тому було вирішено провести процедуру тільки для найактивніших кобелів. Робота з однією твариною у доктора Скотта займала близько 20 хвилин. Лікаря не зупиняли ні холод, ні загроза обстрілу, хоча вдалині й чулися звуки «прильотів».
Причина, через яку я приїхав до України, – бажання допомагати тваринам і таким людям, як працівники цього притулку, які присвятили своє життя тваринам. Я очікував, що оперувати буде важче. Breaking The Chains – дуже хороша й професійна команда, з ними легко працювати. Також допомагала пані Людмила, яка опікується собаками. Я маю відчуття, що це моя не остання поїздка в Україну, і я ще повернуся, – розповів Скотт Міллер.
Скотт Міллер
Загалом у притулку перебувають 214 собак. Багато з них потрапили туди після деокупації міста, яке зазнавало регулярних обстрілів.
Зруйнована багатоповерхівка в Таврійському мікрорайоні міста
Ми просто збирали собак містом, адже викинули дуже багатьох. Когось забирали із залізничних колій – мабуть, йшли за потягом, в якому їхали господарі. Ті тварини, які були у притулку до війни – стерильні, а багато «новачків» – ні, – розповіла доглядачка притулку Людмила.
Жінка каже, що собаки дуже тяжко переживають обстріли. Снаряди неодноразово вцілювали поряд із притулком, у приміщеннях вибито всі вікна. Одного із собак притулку навіть паралізувало від стресу. Але Людмила не здалася. Вона робила собаці масажі, вчила його ходити заново, підв’язавши тварину рушником під живіт. Наразі Джек вже впевнено пересувається самостійно.
Джек
Людмила із жахом згадує перші дні окупації. У тварин закінчилася їжа, доставляти її з підконтрольних Україні територій не виходило.
Стало легше, коли вони відкрили дороги з Криму, хоч щось почало з’являтися, а раніше буквально голодували, – каже Людмила.
Людмила
Також вона згадує період, коли у притулку не було води та світла більше місяця. Для того, щоб напоїти собак, Людмилі доводилося носити воду з річки.
Не завжди виходило, бувало, що росіяни ганяли, не давали набрати, -каже жінка.
Оренду території та комуналку керівництво притулку оплачує із власних коштів уже протягом 10 років. Корми та іншу допомогу надають волонтери з різних зоозахисних організацій. Так про проблеми притулку Breaking The Chains дізналися від волонтерки Ганни Куркуріної, яка допомагає тваринам у Миколаєві та Херсоні.
Ганна Куркуріна
Проблема зі стерилізацією є вкрай гострою на сьогоднішній день. Колишні домашні тварини, які опинилися на вулиці, здебільшого не стерильні і розмножуються в геометричній прогресії. Наша миколаївська ветлікарка Ганна Полянська допомагає з вирішенням цієї проблеми, але потрібні ще лікарі та автомобілі, які доставлятимуть лікарів до сел для проведення операцій, – каже Ганна Куркуріна.
Зараз херсонський притулок «Шанс» потребує кормів, генератору та нових будок для собак. Якщо ви можете допомогти, додаємо до матеріалу реквізити карт Ганни Куркуріної, яка регулярно піклується про цих собак.
Приват: 4149629357624501
Моно: 4441114445954769
PayPal: enot1998@gmail.com
Раніше на USIonline.com —
«Тварини з Кінбурну можуть зникнути», – зоозахисниця та чемпіонка світу Ганна Куркуріна
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.