Жителів деокупованої частини Херсонщини закликають їхати через руйнації «фото»

Жителів деокупованої частини Херсонщини закликають їхати через руйнації

Їхати закликають не тільки з окупованої частини Херсонщини, а і з тих населених пунктів, які звільнені ЗСУ. Наразі потрібен час, щоб відновити інфраструктуру.

Про це на брифінгу розповів голова Херсонської облради Олександр Самойленко, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Зараз російські окупанти масово виїздять з Херсону. На прощання вони мародерять – забирають як особисті речі місцевих жителів, так і медичне обладнання, експозиції музеїв. Прихватили вже і три пам’ятника – Суворову, Ушакову та Потьомкіну.

У майбутньому ми обов’язково встановимо на цьому місці інших героїв Але це блюзнірство – вони кидають своїх людей, техніку, закопують живцем поранених, але 200-річні пам’ятники забирають. Також російські окупанти забрали апарат для променевої терапії, якій використовується для лікування онкохворих. Зараз більша частина Херсонської області ще знаходяться під окупацією російських військ. Але хочу зауважити, що майже вся правобережна частина Херсонщини сьогодні знаходиться під точковим ударом Збройних Сил України. Немає жодного неконтрольованої дільниці, яка би знаходилась на цій території. Дуже сподіваюсь, що найближчим часом вся ця територія буде взагалі звільнена від окупаційних військ і тих прихвістів, які з ними співпрацювали, – прокоментував ситуацію Олександр Самойленко.

За словами Самойленка, у Херсоні може бути гуманітарна криза, адже окупанти більше не привозять продукти і полки в магазинах спустошені, як це було на початку окупації.

Що стосується деокупованої частини Херсонщини – там вже працює пенсійна система, людям компенсували пенсії, які вони не могли отримувати. Також там вже відновлена робота “Укрпошти”, банків, працює український мобільний зв’язок, поновлюється інтернет. Але повертатися додому тим, хто поїхав, ще зарано. Людей навпаки просять за можливості евакуюватися.

Жителям деокупованої частини Херсонщини краще поїхати на зиму. Наприклад, селище Високопілля вже місяць як деокуповано, але воно було зруйновано майже на 90%. Великоалександровка також має великі руйнації. Для того, щоб їх поновити, треба багато часу. А ми, на жаль, цього часу не маємо. Тому тих, хто має можливість, ми закликаємо виїхати і дати можливість відновити ці території. Сьогодні уряд дає кошти на відновлення територій. Але і досі вони знаходяться під постійним обстрілом окупантів, і навіть там, не немає стрілянини, ми маємо значні руйнації, які не дають можливості зробити це швидко, – розповів Самойленко.

Також Самойленко підтвердив, що, як і із Запорізької області, з Херсонщини вивезли дітей до росії та окупованого Криму – нібито на оздоровлення, а тепер шантажують батьків і відмовляються повертати дітей. За його словами, така схема має усі ознаки примусової депортації.

З початку великої війни з Херсонської області поїхало 60% місцевого населення. Що стосується тих, хто залишився, – за словами Самойленка, відомо, хто був вимушений це зробити, а хто співпрацював з окупантами.

Якщо людина поставила галочку у референдумі – ніякої відповідальності не буде. Тому що, дійсно, до людей приходили з автоматами та вимагали проголосувати. Да і немає інформації, поставила людина “за” чи “проти”. Але якщо людина разносила ці урни, брала участь в організації – то робила це свідомо. Вони повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності, – наголосив Самойленко.

Раніше на  USIonline.com

У Херсоні окупанти вбили диригента філармонії

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.