У Херсоні окупанти вбили диригента філармонії «фото»

У Херсоні окупанти вбили диригента філармонії

Юрій Керпатенко відмовився співпрацювати з рашистами. Не дивлячись на те, що він залишався у окупованому Херсоні, чоловік не скривав своїх поглядів у соцмережах. Його знайшли розстріляним у своїй оселі.

Про це повідомляє Херсонська прокуратура.

Після 24 лютого диригент Херсонської обласної філармонії Юрій Керпатенко називав російських військових рашистами, орками та окупантами. Він відмовлявся співпрацювати з загарбниками і засуджував колег, які пішли з ними на контакт.

Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 ККУ).

За даними слідства, представники країни-агресора розстріляли у власній оселі в місті Херсоні диригента оркестру обласної філармонії через те, що він відмовився з ними співпрацювати. До цього окупанти погрозами намагалися схилити чоловіка до співпраці. Загиблий перестав виходити на зв’язок із близькими у вересні поточного року, – розповіли в прокуратурі.

Близькі Юрія, які виїхали з Херсону, втратили з ним зв’язок у вересні.

Він відмовився працювати з рашистами, вони сказали, що ми до тебе ще прийдемо. Прийшли до нього додому і прямо там розстріляли. Більших подробиць важко дізнатись, бо в Херсоні всі бояться, але інформація 100%. Я не знаю, мені хотілося б, щоб вся Україна про це знала. Це був дуже талановитий диригент, а особливо аранжувальник, – розповіла журналіст Олена Ваніна.

Юрій Керпатенко був випускником Херсонського музичного училища, а у 2004 році закінчив диригентський факультет Київської національної академії музики імені П. Чайковського.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 233: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.