Зелений театр влаштував сучасне укриття у парку Шевченка (фото)
Вхід до бомбосховища забезпечується дистанційно через спеціальний додаток, який відкриває замок на дверях сховища.
Як саме відкриваються двері в оновлене бомбосховище через додаток та що вдалося зробити волонтерам кореспонденту Української Служби Інформації розповіли у Зеленому театрі.
Сучасне укриття відкрили у паку Шевченко, на вулиці Маразліївська, 1а у старому приміщенні, яке було побудоване за радянських часів, після другої світової війни. Ініціаторами відновлення сховища стала команда Зеленого театру.
Як повідомила адміністрація, цього сезону Зелений театр не зміг відкритися для відвідувачів, тому що у мікрорайоні парку Шевченка були відсутні укриття. Тож, проєкт був реалізований задля того, щоб створити саме комфортний та безпечний простір для містян. Наразі удосконалене сховище може одночасно прийняти від 80 до 100 осіб.
Тут, м’яко кажучи, був дуже незадовільний стан приміщення. Тут не було майже нічого, з того, що мало бути: комунікацій, води, вентиляції, дверей. Евакуаційний вихід був зачинений тим, хто тут панував.
Ми побачили, що тут є багато справ, але ми маємо це зробити і ось, робили, робили і те що ви бачите, ми закінчили вчора, – зазначив художній керівник Зеленого театру Сергій Ровинський.
Сергій Ровинський
Процес відновлення укриття зайняв декілька місяців та проходив у три етапи. Так, на початку літа укриття було повернуто з приватного володіння – місту, тоді з приміщення вивезли 15 кубічних метрів сміття та провели електрику.
У вересні адміністрація театру організувала толоку до якої приєдналися небайдужі мешканці. Одесити прибрали сховище площею близько 70 квадратних метрів.
Під час толоки разом прибрали ззовні та всередині укриття, пофарбували стіни. Також у вересні Зелений театр запустив збір коштів на облаштування укриття. Ми зібрали суму у 45 тисяч гривень і змогли купити електронний замок, провести інтернет, встановити систему відеоспостереження. Наразі наш збір ще триває — адже у театру з’явилось багато додаткових витрат на облаштування укриття, – розповіли організатори.
У жовтні команда театру встановила вентиляцію і вбиральню, відреставрувала підлогу та почала підготовку до відкриття. Наразі у сховищі є інтернет та камери спостереження.
Ми просили у донорів нам надати 60 тисяч гривень, Це електронний замок, двері, камери відеоспостереження, інтернет. Ми іще будемо працювати у цьому напрямку. І меблі також привезли. Від театру сума у два рази більше, ніж ми просили гроші у населення. Зараз укриття буде працювати, а потім ми ще його будемо покращувати.
Ми хотіли створити не просто приміщення, а комфортне місце, де буде затишно та безпечно навіть у важкі часи, – розповів Сергій Ровинський.
Цікавий факт про бомбосховище розкрили співробітники театру, за їх словами, двері укриття відкриватимуться під час повітряних тривог у дистанційному режимі — завдяки електронному замку у додатку Ajax. Користуватися укриттям можуть усі охочуючі.
Після закінчення тривоги, також, у цій програмі я включаю замкнуті двері. Але, якщо хтось залишився всередині, там є камери і ми можемо спостерігати чи є хтось. Коли я вже бачу, що нікого не має, двері зачинені, виключаю електричний струм, тому що зараз така ситуація – треба економити, – додала адміністраторка Зеленого театру Вікторія Грубник.
Задати запитання чи дізнатись уточнювальну інформацію можна, звернувшись у Телеграм до @masha_varnas або за номером +380639777529, — комунікаційної менеджерки Зеленого театру Марії Варни.
Вікторія Грубник
Раніше на USIonline.com —
На варті неба: як працює додаток єППО одеських розробників (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.