Збитки нанесені довкіллю на Одещині у наслідок російської агресії оцінюються у 12 млрд гривень «фото»

Збитки нанесені довкіллю на Одещині у наслідок російської агресії оцінюються у 12 млрд гривень

Фіксує наслідки російських атак на Одещині з березня 2022 року Спеціальна комісія Оперативного штабу. Створений єдиний реєстр збитків довкіллю.

Про це під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповів в.о. начальника Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Владислав Хрущ.

Державна екологічна інспекція веде розрахунки збитків, яуі були нанесені навколишньому природному середовищу під час війни та безпосередньо відвідує пошкоджені об’єкти. Наслідки руйнувань під час російських обстрілів інспектори зафіксували та оцінили на пошкоджених підприємствах ТОВ «Ексімнафтопродукт», АТ «Одеснафтопродукт», а також у житлових будівлях на Одещині у селищі Сергіївка та на базі відпочинку «Годжі», на об’єктах енергетичної інфраструктури у селі Мирне, у ТОВ «Одеський авіаційний завод», у військовій академії та складських приміщеннях села Нерубайське.

Працівниками інспекції по кожному випадку в наслідок обстрілів території Одеської та Миколаївської області здійснюється виїзд на місце з метою визначення розмірів та ступеню ураження постраждалих об’єктів, відбору проб та подальшого лабораторного дослідження, – зазначив Владислав Хрущ.

Експерти вимірюють шкоду, завдану ґрунтам, морському середовищу та атмосферному повітрю, лісовому господарству й об’єктам природно-заповідного фонду.

Мета оперативного штабу, зазначають експерти, – сформувати перелік усіх порушень та притягнути агресора до відповідальності.

Так, збитки, завдані росіянами Одеській та Миколаївській областям, оцінюються в 93 мільярди гривень.

Шкода землі ґрунтам – 25 млрд, атмосферному повітрю – 27 млрд, водним ресурсам – 39. Стосовно Одещини – це 12 мільярдів гривень – основна шкода – це землі та ґрунти, – підсумував експерт.

Найбільшої шкоди довкіллю завдав ракетний обстріл у Сергіївні, де були зруйновані житловий будинок на 108 квартир та база відпочинку. За даними експертів, збитки після цієї атаки оцінюють у суму понад 11 мільярдів. Наслідки влучання у нафтобазу на Одещині, за словами спеціаліста, остаточно не розраховані, тому що безпосередньо після прильоту та під час викидів у атмосферу шкідливих речовин, експерти екоінспекції не залучались до обстеження об’єкта.

У разі збройної агресії співробітники екоінспекції допускаються на місце влучань тільки після того, як там проведуть роботи ДСНС. А коли вже провело роботу ДСНС заміряти шкоду викидів в атмосферне повітря прямо кажучи трошки проблематично. Якби рахували, то це б були мільярди, – додав Хрущ.

Раніше на USIonline.com

На Одещині розкрили схему незаконного видобутку піску (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.