Збитки на 75 млн: як в Одесі незаконно привласнили Дачу Маразлі і не тільки «фото»

Збитки на 75 млн: як в Одесі незаконно привласнили Дачу Маразлі і не тільки

З власності громади Одеси посадовцю облради вдалося вивести одразу дві пам»ятки архітектури, серед яких і Дача Маразлі.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Розслідування за підозрою начальника управління з майнових відносин Одеської обради (за нашими даними, мова йде про Віктора Лунгула) завершено. Екс-посадовець реалізував схему виведення з власності громади Одеси двох пам’ятоки архітектури — Дачі Маразлі та Маєтка Фабрицького, а також ще низки будівель і земельної ділянки, на якій вони розташовані.

Об’єкти в рекреаційній зоні (близько 300 м від моря), у 2017 році передали приватній компанії в оренду строком на 10 років. Надалі посадовець облради забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації. У 2018 році будівлі продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю. Це майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою. Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яку, на момент продажу, юридично не оформили. Відтак за право користування нею громада не отримала ні копійки. Натомість як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою, на момент продажу становила понад 56 млн грн, – зазначають в НАБУ.

Зберегти пам’ятки та зупинити можливу незаконну забудову допоміг арешт на об’єкти, який ВАКС наклав у 2019 році. Вже у лютому 2021 також заарештували землю. Повідомлення про підозру Віктор Лунгул отримав також у 2021 році.

Зазначимо, загалом нанесені збитки оцінили у понад 75 млн грн. Надалі справи скерують до суду.

Раніше на  USIonline.com

Ущерб в 80 миллионов: НАБУ сообщило о подозрении экс-чиновнику Одесского облсовета (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.